Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2022 roku zapewni brutalną kampanię? Konkretne szczegóły zwiastują nowości

Gry (plotka)
2317V
Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2022 roku zapewni brutalną kampanię? Konkretne szczegóły zwiastują nowości
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2021, 07:36

Jeszcze przed premierą Call of Duty: Vanguard pojawiają się pierwsze konkrety dotyczące Call of Duty z 2022 roku. Twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2 mają zaoferować brutalną opowieść, która jest inspirowana takimi filmami jak „Sicario” i „Traffic”.

Już we wrześniu VGC oraz Eurogamer potwierdziły pierwsze informacje Call of Duty: Modern Warfare 2 – pod taką nazwą ma powstawać strzelanka Infinity Ward z 2022 roku. Teraz jednak pojawiły się kolejne szczegóły, które po części zostały potwierdzone przez VGC.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ma postawić na „brutalną i bezlitosną” kampanię, której inspiracją były takie filmy jak „Sicario”, „Traffic” i „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Wydarzenia są określane jako „ponure”, „makabryczne” oraz „odważne”. W grze ma pojawić się „kompas moralny”, na który wpływ będą miały decyzje podjęte przez gracza – system został porównany do propozycji przygotowanej przez Rockstar w Red Dead Redemption 2, gdzie niektóre decyzje mają wpływ na wydarzenia.

„Animacje śmierci: jeśli wrogi bojownik zostanie postrzelony, nie umrze od razu, w zależności od tego, gdzie został ranny: będzie błagał o życie, obrażał cię, wołał swoją matkę, miał halucynacje, bulgotał/ jęczał/ rzęził, miał konwulsje”.

Gra ma także oferować realistyczne sceny związane z przemocą, gdzie w zależności od sytuacji przeciwnik może stracić kończyny:

„Realistyczne gore: w zależności od kalibru pocisku, walczący będą tracić kończyny - często pozostając przytomnymi, wijąc się i krzycząc. Będą też uciskać rany, próbując zatrzymać krwawienie”.

W tej historii nie ma zwycięzców” takimi słowami została określona opowieść, która ma faktycznie poruszyć temat wojny z kartelami narkotykowymi.

Twórcy mają zająć się także dobrym zaprezentowaniem reakcji bohaterów, ponieważ wydarzenia mają w istotny sposób na nich wpływać.

„Podczas momentów o dużej intensywności, Twoja postać będzie reagować odpowiednio do sytuacji. W trakcie sekwencji zasadzki, w której Twój pojazd patrolowy jest atakowany przez wrogi ogień, postać, w którą się wcielasz, jest wyraźnie roztrzęsiona: z trudem wkłada magazynek, drży jej ręka... Ciężki oddech i przełykanie, drżenie głosu podczas wezwań itp; Dotyczy to również ich trybu 'Realizm'”.

W Call of Duty: Modern Warfare 2 pojawi się także animacja zacięcia się broni, której wcześniej nie widzieliśmy w tej serii:

„Animacja zacięcia się broni - w trakcie walki zdarzają się momenty, w których broń gracza zacina się, powodując szarpnięcie za rygiel, przez co zmarnujemy pocisk; Mimo to, jesteś w stanie go odzyskać, wyłącznie w trybie realizmu i kampanii”.

Źródło: Twitter: RalphsValve https://www.videogameschronicle.com/news/modern-warfare-2s-campaign-will-reportedly-feature-a-morality-system/

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper