Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2021 20:47
Fortnite
1075V

Fortnite ucieka z Chin. Epic Games wyłączy serwery w listopadzie

Chińczycy nie będą mogli spędzać wolnego czasu na serwerach Fortnite. Epic Games zdecydowało się zamknąć lokalną-testowaną wersję gry, która najwidoczniej nie zapewniała oczekiwanych wyników. Twórcy skupią się na pozostałych regionach.

Gracze w Chinach nie mogą liczyć spokojną rozgrywkę, ponieważ wiele gier nie jest dostępnych na tym rynku, a dodatkowo rząd wprowadził znaczące restrykcje dotyczące rozgrywki.

Mieszkańcy tego kraju nie mogli cieszyć się klasycznym wydaniem Fortnite, ponieważ Epic Games musiało dostosować grę do wytycznych urzędników – z tego powodu w pozycji nie pojawiły się między innymi zakupy w grze, a niektóre elementy personalizacji zostały zmienione, tak by nie prezentowały krwi oraz czaszek.

Epic Games nie jest najwidoczniej zadowolone z wyników specjalnego wydania, ponieważ zapowiedziano, że serwery zostaną zamknięte 15 listopada. Firma cały czas wspominała o testach gry Battle Royale, która jednak nie otrzyma pełnej wersji.

Daniel Ahmad stwierdził na Twitterze, że najwidoczniej koszty utrzymania (obsługa oraz rozszerzenia licencji) są za drogie, gdy nadal Epic Games nie otrzymało zgody na pełną premierę.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-11-01-fortnites-chinese-version-shutting-down

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software