Roger Żochowski Roger Żochowski 29.06.2010 09:07
Firmware 3.40 - szczegóły
1400V

Firmware 3.40 - szczegóły

Najnowszy update PS3, oznaczony numerkiem 3.40 miał przynieść ze sobą przede wszystkim PlayStation®Plus, opcję pozwalającą na skorzystanie z płatnych subskrypcji. Okazało się jednak, że nowości jest znacznie więcej.xxxxx

 


O PlayStation®Plus nie będę się rozwodził, bowiem zrobił to już wcześniej Butcher, więc wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj. Skupię się za to na kolejnych nowościach, jakie zaoferowało nam wraz z nowym firmware Sony.

 


 

Zacznijmy od Photo Gallery, bowiem tutaj zaszły całkiem spore zmiany. Nowa funkcja pozwala nam między innymi na przesyłanie zdjęć na Facebooka i Picasa Web Album z poziomu konsoli, a także ich komentowanie. Można również zdecydować się na udostępnianie zdjęć naszym znajomym z PlayStation Network.
 

 

Nowej funkcji doczekała się również strefa wideo. Mowa o Video Editor & Uploader, która pozwoli nam na  edytowanie, zapisywanie i przesyłanie plików wideo zapisanych na PS3, na takie portale jak Facebook czy YouTube. Myślę, że znajdzie ona spore grono entuzjastów zwłaszcza wśród fanów portali społecznościowych.
 

Five Star Rating Support  ma z kolei pozwolić graczom na ocenę zakupionych przez PS Store gier i dodatków w skali od 1 do 5. W ten sposób społeczność użytkowników PS3 będzie mogła wskazać na gry warte zainwestowania w nie swoich pieniędzy oraz rasowe crapy, które najlepiej omijać szerokim łukiem.
 

Power Save Settings to domyślne ustawienie dla PS3, w którym funkcja „System Auto-Off”, zostanie ustawiona na 2 godziny. Pojawi się również kilka dodatkowych opcji związanych między innymi z oszczędnością energii.
 

 

Na sam koniec zostawiłem sobie Additional Facebook Enhancements, czyli nowe funkcje dla wszystkich fanów Facebooka. Wspomniana aplikacja  pozwala na wyświetlenie naszego profilu PlayStation Network za pośrednictwem Facebooka, wyszukanie znajomych którzy są zarejestrowani na PSN, wysłanie im zaproszenia czy też sprawdzenie ich statusu.
 

Jak widzicie zmian jest całkiem sporo i chyba każdy życzyłby sobie, aby każdy kolejny update przynosił ze sobą tyle nowości. Bez wątpienia jedna z najlepszych aktualizacji w tym roku.
 

Tagi: sony