Skyrim Anniversary Edition i Anniversary Upgrade na zwiastunie. Bethesda pokazuje nowości

News
5978V
Skyrim Anniversary Edition i Anniversary Upgrade na zwiastunie. Bethesda pokazuje nowości
Wojciech Gruszczyk | 29.10.2021, 16:44

Bethesda właśnie zaprezentowała Skyrim Anniversary Edition i Anniversary Upgrade, czyli atrakcje przygotowane dla fanów The Elder Scrolls V na listopad. Gracze mogą szykować się na szereg darmowej zawartości oraz znaczące ulepszenia. Zobaczcie materiał.

W sierpniu Bethesda zapowiedziała Skyrim Anniversary Edition, który zaproponuje graczom ponad 500 nowych elementów. Fani mogą także liczyć na next-genową aktualizację oraz kilka darmowych elementów przygotowanych dla klientów Skyrim Special Edition.

„Z okazji dziesiątej rocznicy premiery The Elder Scrolls V: Skyrim, z przyjemnością prezentujemy bliżej Skyrim Anniversary Edition, najbardziej rozbudowaną edycję gry, jaka dotąd się pojawiła. Przedstawiamy też nową zawartość z klubu twórczości, która pojawi się w listopadzie wraz z Anniversary Edition.”.

Twórcy zadbali o cztery bezpłatne dodatki, które otrzymają posiadacze Skyrim Special Edition – sympatycy serii mogą liczyć na nowe zadania, sprzęt oraz łowienie ryb.

  • Bóstwa i kusiciele - To wydane pierwotnie w 2019 r. dzieło wprowadza dodatkową fabułę w dwóch zadaniach (oraz kilku pobocznych). Dodatkowe zestawy pancerza, uzbrojenie, wrogowie i znacznie więcej do odkrycia – „Bóstwa i kusiciele” to ogromna zawartość umieszczona w pojedynczym modzie!
  • Niecodzienne osobliwości - Będące częścią „Bóstw i kusicieli”, „Niecodzienne osobliwości” to dodatkowe towary importowane z całego Tamriel do Skyrim w khajiickich karawanach. Jeśli tylko macie monety, kupcy zaopatrzą was we wszelkiego rodzaju użyteczne towary, w tym w składniki do specjalnych eliksirów, strzały czy trucizny!
  • Tryb przetrwania - Chcecie zanurzyć się w nieokiełznanej dziczy Skyrimu jak nigdy dotąd? W trybie przetrwania wydanym pierwotnie w 2017 r. Smocze Dziecię musi zmierzyć się z samymi żywiołami Skyrimu, aby przeżyć. W zimnym klimacie gracze muszą zakładać ciepłe rzeczy i szukać schronienia, aby nie zamarznąć na śmierć. Muszą też pamiętać o głodzie i wycieńczeniu, a do tego oczywiście o irytujących bandytach i czyhających na nich smokach. Na szczęście, w Skyrimie jest sporo żywności do uprawiania (lub zbierania), pancerzy na każdą pogodę i gospód, w których można ułożyć się do snu. Jeśli szukacie innego sposobu na poznanie Skyrimu, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie trybu przetrwania!
  • Wędkarstwo - A skoro już mowa o zdobywaniu pożywienia – nowy mod wędkarstwa pozwala wam łowić ponad 20 niepowtarzalnych gatunków wodnych w wielu akwenach Skyrimu. To, co złapiecie, możecie ugotować, wystawić jako trofeum w swoim domostwie, a nawet wrzucić do domowego akwarium – wybór należy do was! Wiele łowisk Skyrimu leży w najbardziej malowniczych i spokojnych miejscach, a nie ma to jak zrelaksować się na brzegu, jednocześnie zaliczając serie zadań w tym nadchodzącym bezpłatnym modzie.

„Z niecierpliwością czekałem na udostępnienie tej partii modyfikacji. Czekałem na wędkowanie w Skyrim od samego początku, a teraz nareszcie się doczekałem. Ciężko pracowaliśmy nad tym programem i jest to prawdziwy owoc pasji. Dodaliśmy też kilka niespodzianek i nie mogę się już doczekać, kiedy gracze je odkryją” -  powiedział Daniel Lee, Senior Artist i Creation Club Development Lead w Bethesda Games Studios

Twórcy jednak nie zapominają także o graczach, którzy sięgną po Skyrim Anniversary Edition – w tym wypadku od 11 listopada zainteresowani zapoznają się nie tylko z podstawką oraz wcześniej wymienionymi dodatkami, ale deweloperzy opracowali także zupełnie nową partię modów, które zaoferują nowe sposoby na grę i nowe związane z historią Tamriel:

„W „Duchach Trójcy” zdobędziecie ponad tuzin nowych rodzajów broni i pancerzy, które wcześniej pojawiły się w The Elder Scrolls III: Morrowind, a w „Przyczynie” spotkacie Mityczny Brzask, który zamierza stworzyć nową bramę Otchłani. Ten mod zawiera zupełnie nowych wrogów, miejsca i uzbrojenie, nie wspominając nawet o daedrycznym koniu, którego można przywołać! A to tylko część z niesamowitej nowej zawartości, która pojawi się w listopadzie z okazji 10. rocznicy.”

Bethesda podkreśla, że jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana edycja Skyrima w historii. Deweloperzy zadbają także o dostosowanie wszystkich zadań z Klubu twórczości (stare i nowe), aby były one aktywne od razu po uruchomieniu.

„Wiemy, że niektórzy gracze czuli się przytłoczeni mnóstwem dostępnych zadań, szczególnie gdy posiadali wiele modów. Na szczęście, z taką ilością zawartości, można teraz łatwo odkrywać te zadania organicznie, podczas przeżywania przygód w Skyrim, a więc uznaliśmy, że włączać je będziemy wraz z osiąganiem postępów w podstawowej wersji gry. Jeśli jednak chcecie rozegrać konkretnego moda, instrukcja jego aktywacji znajduje się zawsze w opisie w sklepie”.

Twórcy wkrótce przedstawią szczegóły optymalizacji gry na Xboksach Series XS oraz PlayStation 5.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper