Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2021 20:53
Pragmata Capcom
780V

Pragmata wciąż powstaje i notuje progres, ale Capcom aktualnie nie szykuje dużych premier

Od miesięcy czekamy na nową prezentację Pragmaty, ale Capcom postanowił uspokoić graczy wyczekujących na nowe IP. Produkcja wciąż powstaje, jednak przynajmniej aktualnie japoński gigant nie zamierza wrzucić gry na rynek. Firma w najbliższych miesiącach nie zapewni żadnych nowych tytułów.

Pragmata zostało pierwszy raz zaprezentowane w 2020 roku, ale od tego czasu Capcom zajął się promocją kolejnych gier z serii Resident Evil oraz Monster Hunter. Twórcy jednak potwierdzają, że produkcja wciąż powstaje, ale na tytuł musimy jeszcze zaczekać.

Yoichi Egawa, dyrektor wykonawczy Capcom's Development Divisions, podczas spotkania z inwestorami potwierdził, że Pragmata „notuje stałe postępy w rozwoju”, ale najwidoczniej jest jeszcze za wcześnie, by rozpoczynać konkretną promocję pozycji.

Bardzo możliwe, że kolejny pokaz tytułu odbędzie się dopiero na następnym wydarzeniu Sony – jak wiadomo Japończycy jako pierwsi pokazali Pragmatę i najwidoczniej to właśnie producent PlayStation zajmie się promocją gry.

Jednocześnie możemy potwierdzić, że Capcom w najbliższym czasie nie wrzuci na rynek żadnej nowej gry. Jak wiadomo Monster Hunter Rise na początku 2021 roku zadebiutuje na PC, ale korporacja potwierdziła, że do 31 marca 2022 roku nie zamierza oferować nowych tytułów.

Capcom ma jednocześnie pracować nad „tworzeniem nowych IP” i w projektach pomaga „pula talentów”, które zostały zwerbowane dzięki ostatnim rekrutacjom.

Źródło: https://www.psu.com/news/capcom-wont-release-a-major-new-game-until-after-march-31-2022/
https://gamingbolt.com/pragmata-is-making-steady-progress-capcom-says

Tagi: Capcom PC PlayStation 5 Pragmata ps5 xbox series x|s