Xbox Cloud Gaming na Xbox One. Test pokazuje Medium i inne gry na poprzedniej generacji

Gry
2007V
Xbox Cloud Gaming na Xbox One. Test pokazuje Medium i inne gry na poprzedniej generacji
Iza Łęcka | 29.10.2021, 11:26

Microsoft za sprawą Xbox Cloud Gaming planuje dostarczyć użytkownikom poprzedniej generacji najnowsze produkcje. Pierwsi gracze rozpoczęli sprawdzenie usługi, a opinie dotyczące jakości rozgrywki są bardzo pozytywne. Już teraz można przekonać się, co oferuje Medium.

Xbox Cloud Gaming zapewnia rozgrywkę na urządzeniach mobilnych (smartfony i tablety), jednak Amerykanie zamierzają oferować katalog tytułów także w przeglądarkach czy aplikacjach. Kolejnym krokiem rozbudowanej strategii jest również proponowanie gier z chmury na Xboksach, co mogą już sprawdzać pierwsi odbiorcy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Medium jest jedną z pozycji, która nie trafiła na Xboksy One, a Bloober Team dostarczyło klimatyczną historię wyłącznie na Xboksy Series X|S, PC oraz z czasem na PlayStation 5, jednak z pomocą przychodzi Xbox Cloud Gaming. Dzięki technologii Microsoftu tytuł można uruchomić również na poprzedniej generacji.

Pierwszy test pokazuje, że produkcja działa bardzo dobrze – gracze otrzymali dostęp do wersji z Xboksa Series S. W trakcie przygody Marianny nie doświadczymy ray tracingu, lecz, co ciekawe, Xbox Cloud Gaming oferuje szybsze wczytywanie w porównaniu z XSX.

Na materiale zobaczycie także jakość rozgrywki z Gears 5, Forzy Horizon 4, Hellblade, Psychonauts 2 czy też Battlefielda 5, które są dostępne na Xboksach One. Pomimo tego chmura może okazać się intrygującym rozwiązaniem – dla przykładu, Psychonauts 2 oraz ostatnie Gearsy działają w 60 klatkach, podczas gdy na Xboksie One otrzymujemy zaledwie 30 fps. Xbox Cloud Gaming oferuje również znaczące skrócenie czasów ładowania.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper