Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2021 12:01
Dom Gucci - Adam Driver i Lady Gaga
741V

Dom Gucci na klimatycznym zwiastunie. Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i inni w filmie Ridleya Scotta

Już niebawem na ekranach kin zadebiutuje jedna z najbardziej wyczekiwanych historii tego roku. „Dom Gucci” (oryg. „House of Gucci”) skupia się na prezentacji Lady Gagi w roli „Czarnej wdowy” – swego czasu tym mianem była określona jej bohaterka Patrizia Reggiani.

O tym projekcie Ridleya Scotta mówiło się już od wielu miesięcy, a pikanterii sprawie dodawał fakt, że w obsadzie „Domu Gucci” znalazły się niezwykle popularne nazwiska Hollywood. Mamy tutaj bowiem całą śmietankę: Lady Gagę, Adama Drivera, Ala Pacino, Jareda Leto, Salmę Hayek, Jacka Hustona oraz Jeremy'ego Ironsa. Już pierwsze oficjalne ujęcia z planu filmowego przedstawiające głównych bohaterów dawały nadzieję, że film będzie mieszanką chwytliwej historii, znakomitej charakteryzacji, bardzo dobrej gry aktorskiej oraz stylu, który od wielu lat jest wizytówką marki Gucci.

Premiera „Dom Gucci” zaplanowana jest na 24 listopada, więc MGM coraz mocniej promuje produkcję i przedstawia kolejny zwiastun dopieszczony elektryzującą muzyką. Historia bazująca na powieści Sary Gay Forden „Dom Gucci: sensacyjna historia morderstwa, szaleństwa, uroku i chciwości” przedstawia sprawę zabójstwa Maurizio Gucciego, w które zamieszana była jego była żona Patrizia Reggiani. Akcja filmu rozgrywa się w 1995 roku, prezentując również kulisy ich małżeństwa oraz prac nad rodzinnym imperium domu mody Gucci, w którym nie brakowało walki o wpływy i majątek. Scenariusz napisał Roberto Bentivegna („El ostro lado”, „The Last Man in Brooklyn”).

„Opisując trzy dekady miłości, zdrad, dekadencji, zemsty, a ostatecznie morderstwo, widzimy, co oznacza dla tej rodziny jej imię, ile jest ono warte i jak daleko posuną się jej członkowie, aby uzyskać nad wszystkim kontrolę”.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi recenzjami: „Wszystkie nasze strachy”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2” oraz „Rodzina Addamsów 2”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Dom Gucci House of Gucci Trailer zwiastun