Assassin's Creed Infinity to „ogromna” gra premium. Ubisoft szykuje ponad 3 tytuły AAA na kolejny rok fiskalny

Gry
2919V
Assassin's Creed Infinity to „ogromna” gra premium. Ubisoft szykuje ponad 3 tytuły AAA na kolejny rok fiskalny
Wojciech Gruszczyk | 28.10.2021, 20:07

Ubisoft szykuje się do wielkich premier, a Yves Guillemot wypowiedział się nawet na temat Assassin's Creed Infinity. Szef korporacji nie ukrywa, że nadciąga gigantyczna produkcja, która jednak od początku będzie dostępna w normalnym modelu biznesowym.

Gdy pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące Assassin's Creed Infinity, mogliśmy przeczytać różne informacje dotyczące modelu biznesowego. Teraz możemy potwierdzić, że tytuł będzie grą premium, więc w dniu premiery kupimy przygodę za pełną cenę – nie potwierdziły się tym samym plotki dotyczące zabawy w formie free-2-play.

Yves Guillemot na konferencji finansowej potwierdził, że Assassin's Creed Infinity otrzyma „wiele elementów narracyjnych” i będzie to „bardzo innowacyjna produkcja”. Twórcy mają także zapewnić wszystkie elementy, które gracze pokochali w serii od samego początku, a szef Ubisoftu określił cały projekt jako „ogromna gra”.

Frédérick Duguet, dyrektor finansowy, zaznaczył jednocześnie, że projekt jest nadal we wczesnej fazie rozwoju, więc nie możemy nawet marzyć o szybkiej premierze. Ubisoft jednak szykuje przynajmniej 3 produkcje z segmentu premium (AAA), które mają trafić na rynek w następnym roku finansowym:

  • Avatar: Frontier of Pandora
  • Skull & Bones
  • Mario + Rabbids Sparks of Hope

Przedstawiciel korporacji na pytanie, czy możemy liczyć na więcej gier, odpowiedział, że firma posiada „inne ekscytujące gry premium”, które mają zostać wydane w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 31 marca 2023 roku.

Jak się okazuje Skull & Bones ma prezentować się „bardzo obiecująco” i pozycja zanotowała ważny kamień milowy w temacie produkcji. Ubisoft wierzy także w bardzo dobrą premierę Mario + Rabbids Sparks of Hope, ponieważ baza użytkowników jest znacznie większa względem premiery pierwszej gry z tej serii.

Sytuacja jest jednocześnie ciekawa, ponieważ w 2022 roku możemy faktycznie nie otrzymać nowej gry z serii Assassin's Creed, ponieważ Ubisoft skupia się na przygotowaniu „wielkiego drugiego roku” wsparcia dla Assassin's Creed Valhalla.

Warto przypomnieć, że we wspomnianym okresie mamy zagrać w trzy kolejne produkcje – choć najwidoczniej w tym wypadku Ubisoft nie traktuje gier jako wysokobudżetowych produktów.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/10/ubisoft-premium-games-fy2023-assassins-creed-infinity/

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper