MacBook Pro za ponad 30 tysięcy zł posiada niedostosowany do systemu notch. Użytkownicy wyśmiewają Apple

Gry
2652V
MacBook Pro za ponad 30 tysięcy zł posiada niedostosowany do systemu notch. Użytkownicy wyśmiewają Apple
Wojciech Gruszczyk | 27.10.2021, 19:33

Apple przygotowało nową generację MacBooka Pro, który jednak dość niespodziewanie otrzymał ekran z notchem. Wcięcie nie zostało dostosowane do systemu i firma musi jak najszybciej zadbać o aktualizację, która zadba o wpadkę korporacji.

Gdy Apple zaprezentowało najnowszego MacBooka Pro, to od razu pojawiły się pytania – jak notch będzie reagować podczas pracy. Część użytkowników liczyło, że wcięcie ekranu zostanie dostosowane i po prostu myszka będzie je omijać, a aplikacje zaprezentują dane po lewej i po prawej stronie... I w zasadzie tak jest – tylko nie w systemie urządzenia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak się okazuje producent zdążył opracować sprzęt za ponad 30 tysięcy złotych i przygotował specjalną ścierkę do ekranu, ale nie zadbało to, by system w odpowiedni sposób wykorzystywał notch.

Quinn Nelson dosłownie wyśmiewa firmę pytając – kto to zaprojektował? Jak się okazuje, niektóre programy dobrze wykrywają czarny element na ekranie i dostosowują wyświetlanie ikonek w odpowiedni sposób, ale w systemie nie możemy liczyć na takie atrakcje.

„WTF HAHAHAHA JAK TO ZOSTAŁO WYDANE? CO TO JEST?!”

„KTO TO ZAPROJEKTOWAŁ?”

Trudno nie odnieść wrażenia, że producent powinien zadbać o takie szczegóły wrzucając na rynek urządzenie, które może kosztować nawet ponad 30 tysięcy złotych. Ekran nowego MacBooka Pro zebrał wiele mieszanych opinii, więc firma mogła się spodziewać, że użytkownicy od razu sprawdzą, czy notch został dostosowany do systemu.

Źródło: Twitter: SnazzyQ

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper