Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.10.2021 19:00
Xbox Project Belfry.
614V

Xbox otrzyma grę przypominającą Dragon's Crown? Pojawiły się pierwsze konkrety o Project Belfry

Microsoft może w następnych miesiącach ujawnić Project Belfry. Jest to zupełnie nowe IP rozwijane z myślą o Xboksach i PC. Jeff Grubb zdradził pierwsze szczegóły dotyczące tajemniczej produkcji amerykańskiego producenta.

Microsoft chętnie inwestuje w nowe gry, które mają być prezentowane na kolejnych wydarzeniach korporacji i jedną z takich propozycji jest Project Belfry. Pierwszy raz o pozycji wypowiedział się Jeff Grubb – dziennikarz wspomniał o produkcji podczas swojej audycji Grubbsnax.

Jego zdaniem jest to side-scroller przypominający Dragon's Crown, który pod względem klimatu jest podobny do „Księżniczki Mononoke” – pełnometrażowego filmu anime w reżyserii Hayao Miyazakiego.

Twórcy mają zapewnić „ogromny świat”, w którym gracze będą zakładać osady, by następnie czerpać z nich zasoby – surowce pozwolą tworzyć przedmioty czy też bronie. W grze ma pojawić się wielka dzwonnica służąca za bazę wypadową.

Dziennikarz nie chciał wspomnieć, kto przygotowuje tytuł, ale jest to zespół, który zapewnił już dobrze wyglądające produkcje, jednak deweloperzy nigdy wcześniej nie opracowali przygody w tym gatunku.

Czytając te słowa od razu na myśl przyszło mi Moon Studios, jednak deweloperzy mają pracować nad niezapowiedzianym RPG-iem dla Private Division.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/jeff-grubb-info-on-xbox-project-belfry-similar-to-dragons-crown-side-scrolling-action-princess-mononoke-art-massive-world-etc.506253/

Tagi: microsoft Project Belfry xbox xbox series x|s