Iza Łęcka Iza Łęcka 27.10.2021 08:18
Xbox Series X
1931V

Xbox Series X|S sprzedaje się znakomicie. Konsole zapewniły 16% wzrost przychodów działu gier Microsoftu

Microsoft przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku, w trakcie którego dział gier zanotował spory wzrost. Wszystko za sprawą najnowszych konsol Amerykanów – gracze chętnie wybierają Xboksy Series X|S.

Gigant z Redmond potwierdził kolejny bardzo dobry okres działalności – w ostatnim kwartale wygenerował przychody na poziomie 45,32 mld dolarów, co stanowi jeszcze większą sumę niż w analogicznym czasie poprzedniego roku (37,15 mld). Warto zauważyć, że wskazany wzrost jest najwyższym od 2018 roku. Nawet analitycy nie spodziewali się, że Amerykanie osiągną tak dobry rezultat – prognozy uwzględniały kwotę 43,97 mld dolarów.

Jak się okazuje, znakomitą popularnością cieszą się również Xboksy Series X|S – sprzedaż konsol pozwoliła uzyskać działowi gier 16% wzrost przychodów. Przedstawiciele korporacji ogłosili, że zainteresowanie wyłącznie Xboksami wzrosło o 166% względem pierwszego kwartału ubiegłego roku fiskalnego. Pamiętajmy jednak, że we wskazanym okresie na rynku nie zadebiutowała jeszcze nowa generacja.

Firma osiągnęła także lepszy wynik w sektorze gier i usług (2%), a Satya Nadella wspomniał o „rekordowym pierwszym kwartale monetyzacji i zaangażowania” działu Xboksa. Dyrektor generalny Microsoftu jednocześnie nie ukrywał, że w najbliższych tygodniach na graczy czekają największe atrakcje:

„Ten sezon świąteczny przyniesie naszą największą ofertę treści i gier na wyłączność w historii, z trzema nowymi tytułami AAA, w tym Halo Infinite, dostępnymi za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass, która nadal oferuje najlepszą ofertę gier”.

Warto przypomnieć, że Xbox Game Pass w podanym okresie nie uzyskał założonych celów, ale sporo może zmienić się w następnych miesiącach – w końcu już wkrótce zadebiutuje Forza Horizon 5 oraz Halo Infinite.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-demand-drives-jump-in-gaming-revenue-for-microsoft/
https://www.fxmag.pl/artykul/microsoft-prezentuje-wyniki-za-iii-kwartal-2021-r-spolka-moze-pochwalic-sie-dwucyfrowymi-wzrostami

Tagi: microsoft wyniki wyniki finansowe xbox xbox One xbox series x|s