Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.10.2021 14:59
GTA The Trilogy Definitive Edition
1347V

GTA The Trilogy Definitive Edition może się nie zmieścić na kartridżu. Gracze mogą pobrać jedną grę

Pojawiają się niepokojące sygnały dotyczące premiery GTA The Trilogy Definitive Edition na Nintendo Switchu. Bardzo możliwe, że gra nie trafi w całości na kartridż.

GTA The Trilogy Definitive Edition zmierza na konsole Sony, Microsoftu, komputery osobiste, ale również Nintendo Switcha. Będzie to znakomita okazja, by poznać wielkie przygody na małym urządzeniu, jednak wiele na to wskazuje, że nawet decydując się na kupienie fizycznej wersji kolekcji – jedną z odsłon będziemy musieli pobrać z serwerów Nintendo.

Sytuacja jest jednak zaskakująca, ponieważ teoretycznie Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition na Nintendo Switcha ma zajmować 22GB, więc pakiet gier powinien zmieścić się na kartridżu (32GB).

Gra została dodana do katalogu amerykańskiej sieci Target, gdzie na okładce znalazła się adnotacja „download required - see back”. Sklep jednak nie udostępnił drugiej strony pudełka, ale ciekawa informacja pojawiła się w eShopie, ponieważ według sklepu Nintendo – Grand Theft Auto: Vice City wymaga oddzielnego pobierania.

W eShopie znajdziemy adnotacje dotyczące każdej gry i GTA 3 ma zajmować 2,2GB, GTA San Andreas 10,8GB, a GTA Vice City tylko 119MB. Na podstronie ostatniej produkcji widnieje wiadomość, według której „szacowana ilość miejsca w systemie, jaka będzie wymagana do pobrania tej gry, wynosi 6,5GB”. Trudno jednak powiedzieć, dlaczego jedna odsłona serii jest traktowana inaczej.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-physical-version-of-gta-trilogy-on-switch-needs-a-separate-download/

Tagi: Grand Theft Auto: The Trilogy - Definitive Edition Rockstar Rockstar Games