Death Stranding został zablokowany w GeForce Now na Xboksach. Zaskakująca sytuacja zaprezentowana na materiale

News
2414V
Death Stranding został zablokowany w GeForce Now na Xboksach. Zaskakująca sytuacja zaprezentowana na materiale
Wojciech Gruszczyk | 25.10.2021, 19:45

PlayStation lub 505 Games nie chcą dopuścić do rozgrywki w Death Stranding na Xboksach. Gra została zablokowana i choć pojawia się w usłudze GeForce Now na PC, to jednak nie możemy jej włączyć na konsoli Microsoftu.

Jeszcze kilka godzin temu wspominałem na portalu o bardzo ciekawej sytuacji. GeForce Now wróciło na Microsoft Edge, więc przynajmniej na papierze – gracze powinni włączać każdą produkcję w usługi na Xboksach. Tak to przynajmniej powinno wyglądać, jednak najwidoczniej jeden z wydawców (PlayStation lub 505 Games) zablokował taką opcję.

Tom Warren bardzo dokładnie pokazał sytuację na poniższym materiale – dziennikarz przeglądając katalog GeForce Now na Xboksie (za pomocą przeglądarki Microsoft Edge) nie może znaleźć Death Stranding, ale bez przeszkód włączy ten sam tytuł na PC za pomocą usługi firmy NVIDIA.

Wiele na to wskazuje, że jeden z wydawców ma możliwość zablokowania dostępu do gry przez różne programy. W rezultacie jak nawet God of War trafi na PC i później do GeForce Now, to może on nie być dostępny na Xboksach przez podobną blokadę

Jest to ciekawa sytuacja, która pokazuje, że NVIDIA ma możliwość filtrowania produkcji w zależności od platformy.

Źródło: Twitter: Tomwarren

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych