Harry Potter vs. Batman w nowej grze WB. Games? Studio może rozwijać bijatykę podobną do Super Smash Bros

Gry (plotka)
738V
Harry Potter vs. Batman w nowej grze WB. Games? Studio może rozwijać bijatykę podobną do Super Smash Bros
Iza Łęcka | 25.10.2021, 12:12

Sukces Super Smash Bros. Ultimate zachęca następne zespoły do wykorzystania swoich IP i tworzenia bijatyk. Mówi się, że po Nickelodeon All Stars, także Warner Bros. może pracować nad podobnym tytułem – w grze zmierzą się ze sobą między innymi Harry Potter, Mad Max czy Fred Flinstone.

Warner Bros. jest najprawdopodobniej kolejnym przedsiębiorstwem, które będzie czerpać z potencjału swoich bohaterów, by opracować bijatykę przypominającą założeniami Super Smash Bros. Najnowsze doniesienia nie są oficjalne, jednak szereg szczegółów dotyczących projektu opublikował na Reddicie jeden z użytkowników, a Jeff Grubb potwierdził niemal każdy z nich – jak wskazuje dziennikarz GamesBeat nad grą nie pracuje NetherRealm, czyli deweloperzy odpowiedzialni za Mortal Kombat i Injustice.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tytuł może oferować rozgrywkę zespołową (Tag Team), a gracze otrzymają możliwość tworzenia ciekawych zestawień postaci, dzięki czemu uzyskają synergię między bohaterami.

W grze mają pojawić się między innymi:

  • Kudłaty (Scooby Doo),
  • Gandalf (Lord of the Rings),
  • Tom & Jerry,
  • Batman,
  • Fred Flinstone,
  • Mad Max,
  • Harry Potter & Ron – informator jednak wspomina, że prawa do wskazanych postaci nie są do końca jasne, a ich rozwój mógł zostać wstrzymany,
  • Johnny Bravo.

Informator wspomniał, że pomysł na grę zrodził się po serii memów przedstawiających Kudłatego w roli jednego z wojowników Mortal Kombat. Warner Bros. zareagowało ze sporym entuzjazmem na projekt będący połączeniem rozmaitych IP, w końcu podobną formę umieszczenia różnych bohaterów w jednej produkcji mogliśmy już zobaczyć w „Kosmiczny mecz: Nowa era”.

Co ciekawe, w ostatnim czasie wytwórnia zarejestrowała znak towarowy „Multiversus”, który może być bezpośrednio związany z powyższą bijatyką. Pozycja prawdopodobnie jest rozwijana już od „jakiegoś czasu”, lecz obecnie nie jest pewne, kiedy zostanie ujawniona.

Źródło: https://gamingbolt.com/wb-games-is-working-on-a-super-smash-bros-inspired-multiverse-fighter-rumour

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper