MCU z większą liczbą wątków LGBTQ+? Kevin Feige zapowiada, że to dopiero początek

Filmy/seriale
1492V
MCU z większą liczbą wątków LGBTQ+? Kevin Feige zapowiada, że to dopiero początek
Kajetan Węsierski | 24.10.2021, 13:30

Szefów działu Marvela w Disneyu podjął temat, który błyskawicznie wywołał spore poruszenie w mediach społecznościowych.  

Kinowe Uniwersum Marvela stale się rozwija - cały czas zapowiadane są nowe produkcje, a kolejne stale debiutują na dużych ekranach oraz na Disney+. Już za chwilę będziemy przecież świadkami debiutu "Eternals", a nie trzeba będzie długo czekać, aby dostać nowy serial na platformie streamingowej. W skrócie - trudno się nudzić i właściwie ciągle się coś dzieje. 

Szef działu Marvela w Disneyu, Kevin Feige, podjął ostatnio natomiast temat, który budzi sporo kontrowersji. Nie jest żadną tajemnicą, iż w najbliższej pełnometrażowej produkcji pojawią się wątki LGBTQ+. Gdy mężczyzna został zapytany o taką reprezentację, zdradził, że to właściwie dopiero początek i nie powinno być to niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę, jak wyglądało to w oryginale: 

W komiksach byli już wcześniej bohaterowie-geje. W filmach również przyszedł na to dobry czas. To dopiero początek. 

Trudno się z tym oczywiście nie zgodzić - osoby LGBTQ+ rzeczywiście miały na przestrzeni lat całkiem wielu reprezentantów w największych seriach komiksowych od Marvela. Dla wielu osób może się to okazać rzeczą bardzo ważną i potrzebną. Jeśli tylko wątki zostaną odpowiednio poprowadzone, może mieć do czynienia z czymś, co po prostu wpłynie pozytywnie na odbiór filmów. 

Źródło: https://twitter.com/Variety/

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper