Emulator PS3 uruchamia wszystkie gry na PC. Ponad 6000 produkcji można włączyć na nowej platformie

News
9095V
Emulator PS3 uruchamia wszystkie gry na PC. Ponad 6000 produkcji można włączyć na nowej platformie
Iza Łęcka | 23.10.2021, 05:33

Od ponad dekady twórcy RPCS3 pracują nad możliwością sprawdzenia jak największej liczby pozycji z PlayStation 3 na PC. Obecnie autorzy emulatora mają do przekazania ważną wiadomość: dzięki ich programowi można włączyć wszystkie produkcje i aplikacje ze starszej konsoli Sony.

Prace nad RPCS3 rozpoczęły się w 2011 roku – choć pomysłodawcy nie uzyskali zawrotnego tempa, ostatnio udało się im osiągnąć wielki kamień milowy. Dzięki emulatorowi wszystkie gry i aplikacje z PlayStation 3 są już dostępne dla użytkowników korzystających z PC.

Nie oznacza to jednak, że 6000 propozycji znajdujących się w katalogu PS3 jest w całości grywalnych. Warto podkreślić, że 63,53% tytułów z biblioteki oferuje bezproblemową rozgrywkę, natomiast 5,75% pozwala wyłącznie sprawdzić intro. Wskazany rezultat wydaje się całkiem imponujący.

Twórcy RPCS3 wskazują pięć poziomów grywalności w swoim emulatorze, natomiast tylko jeden z nich („Playable”) zapewnia satysfakcjonującą jakość. Produkcjom znajdującym się w innych kategoriach doskwierają problemy z glitchami, spadkami płynności animacji, zdarza się również, że gra wyłącza się tuż po załadowaniu ekranu startowego.

Nie ulega wątpliwości, że to ogłoszenie warte uwagi, szczególnie wśród entuzjastów zabawy na PC. Pamiętajmy jednak, że Sony coraz częściej udostępnia nowsze produkcje na komputerach osobistych. W tym tygodniu zapowiedziano nową i ulepszoną wersję God of War – tytuł zadebiutuje w styczniu.

PS3 na PC

Źródło: https://kotaku.com/ps3-emulator-will-now-boot-every-game-ever-released-on-1847905559

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych