Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę oraz ranił reżysera. Tragedia na planie Rust

Filmy i seriale
6168V
Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę oraz ranił reżysera. Tragedia na planie Rust
Iza Łęcka | 22.10.2021, 07:00

Prace na planie westernu „Rust” zostały nieoczekiwane przerwane przez wstrząsające wydarzenia. Alec Baldwin, korzystając z broni rekwizytowej, doprowadził do śmierci operatorki oraz ranił reżysera. Aktor został przesłuchany przez śledczych, ale nikt nie został aresztowany.

„Rust” to western reżyserowany przez Joela Souzę, który zajął się również napisaniem scenariusza. Przy projekcie pracuje również Alec Baldwin jako współproducent filmu i odtwórca głównej roli. Aktor wciela się w okrytego złą sławą banitę Rusta, którego 13-letni wnuczek zostaje skazany za przypadkowe morderstwo. Bohater podejmuje ryzyko, by za wszelką cenę wyrwać bliskiego z więzienia.

Obecnie obsada oraz ekipa produkcyjna znajdowali się w Nowym Meksyku, gdzie trwało kręcenie kolejnych scen. Prace na planie zostały jednak przerwane po tragicznym incydencie – najprawdopodobniej w trakcie kręcenia jednego z ujęć Alec Baldwin strzelił z broni rekwizytowej i zabił Halynę Hutchins (operatorkę), a także ranił Joela Souzę (reżysera i scenarzystę).

Redakcja The Santa Fe New Mexican podała, że Baldwin był przesłuchiwany przez śledczych i zalewał się łzami. Biuro szeryfa potwierdziło jednak, że nikt nie został aresztowany oraz nie wniesiono żadnych zarzutów. Zdarzenie określane jest mianem „otwartego i aktywnego dochodzenia”, a ekipa filmowa w pełni współpracuje przy śledztwie.

„Otrzymaliśmy dziś wieczorem druzgocącą wiadomość, że jeden z naszych członków, Halyna Hutchins, dyrektor ds. zdjęć przy produkcji „Rust” w Nowym Meksyku, zmarła w wyniku obrażeń odniesionych na planie. Szczegóły są w tej chwili niejasne, ale pracujemy, aby dowiedzieć się więcej i wspieramy pełne śledztwo w sprawie tego tragicznego wydarzenia. Jest to straszna strata i opłakujemy odejście członka rodziny naszej Gildii” – możemy przeczytać w oświadczeniu Johna Lindleya, prezes gildii, i Rebecci Rhine, dyrektor wykonawczej.

„Biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe potwierdza, że dwie osoby zostały postrzelone podczas filmowania sceny na planie filmowego westernu „Rust”. Według wstępnych ustaleń, podczas sceny filmowej z użyciem rekwizytu broni, doszło do wystrzału. Detektywi badają jak i jakiego rodzaju pocisk został wystrzelony” – podało biuro szeryfa we wstępnym oświadczeniu.

Źródło: https://variety.com/2021/film/news/alec-baldwin-rust-incident-santa-fe-1235094931/ Zdjęcie lev radin (shutterstock)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych