Iza Łęcka Iza Łęcka 22.10.2021 07:35
Xbox
2324V

Xbox Series X w końcu z interfejsem w natywnym 4K. Microsoft zapewnił nowe funkcje w aktualizacji

Amerykanie nie próżnują i ponownie rozbudowują możliwości Xboksów Series X|S oraz Xboksów One. Inżynierowie wprowadzili nowe funkcje – właściciele najmocniejszej konsoli z katalogu korporacji w końcu mogą cieszyć się systemem w natywnej rozdzielczości 4K.

Na serwerach Microsoftu wylądowała październikowa aktualizacja oprogramowania Xboksów Series X|S i Xboksów One, dzięki której gracze skorzystają z kilku wcześniej niedostępnych funkcji. Producent dąży do ulepszania działania konsol dwóch generacji, lecz niektóre elementy trafiają wyłącznie na najnowszy i mocniejszy sprzęt.

Jedną z ekskluzywnych opcji jest lepszy wygląd interfejsu na Xboksie Series X – teraz dashboard działa w natywnym 4K (wcześniej rozdzielczość była skalowana z 1080p do 4K). Zmiana zapewni poprawę w wyglądzie niektórych elementów na ekranie.

Październikowe uaktualnienie pozwala także korzystać z trybu nocnego, którego celem jest dopasowanie światła w nocy. Użytkownicy będą mogli przyciemnić światło pochodzące z telewizora, kontrolera oraz konsoli (przycisk zasilania), natomiast funkcja może być również wykorzystywana podczas oglądania filmów. Jak podkreślono, wskazana opcja działa w systemie, aplikacjach i grach, lecz nie ma wpływu na wydajność, zrzuty i przygotowane nagrania. Istnieje również możliwość stworzenia harmonogramu trybu nocnego, który będzie dynamicznie uruchamiany o określonej godzinie.

Wśród nowości znalazły się także szybkie ustawienia – producent zapewnił dostęp do dodatkowego menu, gdzie gracze mogą zmieniać wybrane funkcje konsoli, bez zbędnego wychodzenia z gry lub aplikacji. Dzięki temu każdy korzystający z urządzenia szybko dostosuje ustawienia do własnych preferencji.

Xbox październikowa aktualizacja - natywne 4K

Xbox październikowa aktualizacja - tryb nocny

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/10/21/october-2021-xbox-update/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox One Xbox Series X|S