RTX 3080 w GeForce Now. NVIDIA zapowiada „nową generację grania w chmurze” za 490 zł na 6 miesięcy

News
1767V
RTX 3080 w GeForce Now. NVIDIA zapowiada „nową generację grania w chmurze” za 490 zł na 6 miesięcy
Wojciech Gruszczyk | 21.10.2021, 18:13

NVIDIA przedstawiła dzisiaj swoje plany dotyczące rozwoju platformy GeForce Now. Gracze będą mogli wkrótce zagrać na NVIDIA GeForce RTX 3080 nie kupując tak potężnej karty graficznej. Firma zapewnia infrastrukturę opartą na najnowszych komponentach.

NVIDIA nie przestaje inwestować w chmurę. Firma zapowiedziała przygotowanie nowego planu subskrypcji GeForce NOW, dzięki któremu gracze otrzymają możliwość sprawdzenia jakości rozgrywki na najnowszych kartach graficznych producenta.

Korporacja oparła swoją technologię o komputery GeForce RTX 3080 z RTX ON oraz serwery RTX 3080. W ten sposób gracze otrzymają dostęp do rozgrywki w 1440p przy 120 klatkach na sekundę – sesje mogą tym razem trwać maksymalnie 8 godzin.

„Subskrybenci planu RTX 3080 otrzymają wyłączny dostęp do nowych serwerów, dzięki czemu będą mogli strumieniować bibliotekę GeForce NOW, obejmującą ponad 1100 gier, w rozdzielczości do 1440p na komputerach PC i Mac, 4K HDR na urządzeniach NVIDIA SHIELD oraz w jakości do 120 kl./s z wykorzystaniem aplikacji na komputerach PC, Mac i urządzeniach z systemem Android. Dzięki ulepszonemu przetwarzaniu grafiki, w połączeniu z techniką Adaptive Sync, użytkownicy korzystający z subskrypcji GeForce NOW RTX 3080 zyskują rozgrywkę z ultra-niskimi opóźnieniami. Będą mogli również korzystać z wydłużonych sesji, mieć pełną kontrolę nad ustawieniami w grach oraz uruchamiać tytuły wykorzystujące ray tracing i technikę DLSS”.

Propozycja będzie dostępna za 490 zł na 6 miesięcy, więc za jeden miesiąc gry na „chmurze nowej generacji” należy przygotować 81,6 zł. Już dzisiaj użytkownicy GeForce NOW korzystający z planów Founders i Priority będą mogli składać zamówienia przedpremierowe na nową wersję usługi. Premiera RTX 3080 w GeForce NOW odbędzie się w listopadzie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz w grudniu na Starym Kontynencie.

NVIDIA podkreśla, że najnowsza technologia zapewni graczom „największy skok generacyjny w historii marki GeForce”, a wrażenia mają być porównywane do tych, które oferują PlayStation 5 i Xboksy Series X|S:

„Subskrypcja GeForce NOW RTX 3080 zapewnia graczom największy skok generacyjny w historii marki GeForce, oferując najwyższe rozdzielczości i najwyższą liczbę klatek na sekundę w grach z chmury, w połączeniu z najniższymi opóźnieniami, zapewniając wrażenia z rozgrywki, które dorównują najnowszym konsolom”.

RTX 3080 GeForce Now

Źródło: Informacja prasowa: NVIDIA

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych