Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2021 14:47
Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S
2563V

Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S oceniony także przez ESRB. Mamy oświadczenie CD Projektu

Wiedźmin 3 zbliża się do PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Wczoraj PEGI oceniło produkcję, dzisiaj ESRB przedstawiło szczegóły, a CD Projekt wysłał do naszej redakcji oświadczenie. Musimy w spokoju oczekiwać na premierę.

Wiedźmin 3: Dziki Gon oficjalnie zmierza na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, ale wciąż nie znamy szczegółów dotyczących premiery produkcji. Możemy mieć nadzieję, że tytuł zostanie udostępniony jeszcze w 2021 roku, jednak przynajmniej aktualnie nie znamy ostatecznych konkretów.

Już wczoraj PEGI informowało, że Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał rating, ale dzisiaj także ESRB (amerykański odpowiednik) przyznał ocenę produkcji.

Wiedźmin 3 Next-gen

Wczoraj niektóre serwisy informowały, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ma trafić na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S 19 października, ponieważ taka data pojawiła się na karcie PEGI, jednak jak wiadomo – są to wyłącznie szczegóły dodania pozycji do bazy danych.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z CD Projektem i firma podkreśliła, że jest to standardowa procedura:

„PlayStation 5 i Xbox Series X|S to nowe platformy dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, więc tytuł musiał zostać zgłoszony do klasyfikacji wiekowej specjalnie na te platformy. Jest to standardowa procedura, a data podana na stronie PEGI jest datą przyznania klasyfikacji.”

Twórcy jednak nadal pracują, więc musimy czekać na szczegóły. Sytuacja jest jednak w pewien sposób pozytywna, ponieważ możemy mieć nadzieje, że deweloperzy faktycznie zakończą pracę do końca roku i już wkrótce powrócimy do znanych przygód.

Źródło: Twitter: gematsucom

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon