Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.10.2021 14:27
FIFA 22
1762V

Bug w FIFA 22 pozwalał unikać porażek. Ponad 30 tysięcy graczy otrzymało bany od EA

Electronic Arts nie zamierza tańczyć z oszustami i już ponad 30 tysięcy graczy otrzymało pierwsze bany za wykorzystywanie exploitów w FIFA 22. Gracze mają jeszcze szansę powrócić, ale muszą zwracać uwagę na zasady.

FIFA 22 to kolejna produkcja, w której gracze znaleźli błąd i mogli go wykorzystać na swoją korzyść. „No loss glitch” pozwalał uciekać ze spotkań bez odnotowanych porażek – zawodnicy musieli po prostu kliknąć przycisk PlayStation lub Xbox, by wrócić do menu konsoli. Gracz mógł wykorzystać ten błąd w każdej sytuacji, czyli nawet w momencie, gdy w 92 minucie stracił gola i jego przeciwnik wyszedł na prowadzenie.

To właśnie w taki sposób wielu graczy osiągało wynik na poziomie 20:0 w FUT Champions, więc Electronic Arts szybko zrozumiało, że gdzieś jest problem. Firma prześledziła sytuację i potwierdziła, że rozpoczęła banowanie graczy.

Ponad 30 tysięcy zawodników otrzymało 7-dniowy zakaz sieciowej rozgrywki w FIFA 22, jednak to dopiero początek. EA Sports przypomina o zasadach Positive Play Charter, według których wszyscy gracze mają wspólnie pracować, by zmagania na serwerach gier Elektroników były przyjazne dla wszystkich.

Sprawdźcie nasz poradnik do FIFA 22.

Źródło: https://www.psu.com/news/over-30k-fifa-22-players-issued-7-day-ban-for-exploiting-ultimate-team-glitch/

Tagi: EA Canada Electronic Arts FIFA 22