Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.10.2021 20:28
PlayStation App i PlayStation 5 nowa funkcja
782V

PS5 otrzyma wkrótce nową funkcję. Sony testuje możliwość udostępniania materiałów przez aplikację

Pierwsi gracze mają okazję sprawdzać najnowszą funkcję PS5 i PlayStation App. Za sprawą programu klienci Sony będą mogli odbierać opracowane materiały, by następnie wykorzystywać je w różnych miejscach.

Sony nie zawodzi w przypadku udostępniania materiałów z konsoli, ponieważ gracze mogą bez przeszkód podłączyć pendrive i następnie pobrać screeny lub urywki rozgrywki, ale jak widać korporacja chce ułatwić graczom możliwość dzielenia się stworzonymi plikami.

Japończycy rozpoczęli już testy najnowszej funkcji PlayStation App dla urządzeń mobilnych, dzięki której użytkownicy PlayStation 5 mogą przesyłać zrzuty oraz filmy przygotowane na konsoli do programu.

Według koncepcji, przygotowane screeny mają automatycznie trafiać do chmury, z której następnie gracz może je pobrać i przykładowo rzucić w media społecznościowe. Pliki mają znajdować się na serwerach przez 14 dni, jednak warto podkreślić, że w przypadku fragmentów rozgrywki pojawiają się pewne ograniczenia – materiały nie mogą rwać dłużej niż 3 minuty i propozycja nie wykorzystuje filmów w 4K.

Będzie to bez wątpienia ciekawa propozycja, jednak aktualnie nowa opcja jest testowana wyłącznie w dwóch krajach, więc musimy zaczekać na udostępnienie przez Sony stosownej aktualizacji.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/10/playstation-app-beta-update-lets-ps5-users-share-screenshots-and-video-capture

Tagi: PlayStation 5 PlayStation App ps5 sony