Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2021 17:02
PS5 konsola
1106V

PS5 przerwało wielką dominację Nintendo Switcha w USA. Konsola Sony cieszy się wielkim zainteresowaniem

Najnowsze wyniki NPD potwierdzają bardzo dobrą sytuację PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych. Konsola Sony przerwała wielomiesięczną dominację Nintendo Switcha i to właśnie PS5 w zeszłym miesiącu zarobiło najwięcej.

Mat Piscatella z NPD przedstawiło zestawienie z września 2021 roku i według najnowszych danych – gracze w USA wydali na gaming 4,4 mld dolarów. Klienci w tym miesiącu bardzo chętnie sięgali po konsole i urządzenia osiągnęły 49% lepszy wynik w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Jak się okazuje, PlayStation 5 było „najlepiej sprzedającą się platformą we wrześniu” – zarówno pod względem sztuk oraz zarobionych dolarów. PS5 jest jednocześnie najlepiej sprzedającym się urządzeniem w USA od 2021 roku biorąc pod uwagę wynik dolarów, a Nintendo Switch prowadzi w egzemplarzach.

Dyrektor wykonawczy NPD potwierdza jednocześnie, że PS5 przerwało 33 miesięczną passę Nintendo Switcha, który w Stanach Zjednoczonych był liderem sprzedaży jednostek. Konsola Big N przewodziła w tym zestawieniu od grudnia 2018 roku.

Największym zainteresowaniem w USA nadal cieszy się Madden NFL 22 i jest to aktualnie druga najchętniej kupowana gra 2021 roku i czwarta w okresie 12 miesięcy (do września 2021). Dużym sukcesem okazało się także Tales of Arise – pozycja Bandai Namco osiągnęła nowy rekord sprzedaży w dolarach w miesiącu premiery względem poprzednich odsłon serii.

Źródło: Twitter: MatPiscatella

Tagi: mat piscatella Nintendo Switch NPD PlayStation 5 PS5 Switch