Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.10.2021 14:01
PS5 Pro
3112V

PS5 Pro znajduje się w produkcji? Sony szuka inżyniera PlayStation 5, który pomoże poprawić potencjał sprzętu

Sony mogło już rozpocząć prace nad następcą PlayStation 5. Jeśli informacje w ostatnim ogłoszeniu o prace zostały dobrze zinterpretowane, to Japończycy mogą faktycznie skłonić się do przygotowania PS5 Pro. Inżynier zajmie się stworzeniem „architektury wielu generacji konsol PlayStation”.

W ostatnich miesiącach nie brakowało plotek dotyczących PS5 Pro. Sony nie komentuje doniesień, jednak firma poszukuje obecnie starszego inżyniera oprogramowania do Advanced Technology Group (ATG), który zajmie się renderingiem API PlayStation 5. Jego zadaniem jest na nowo zdefiniowanie możliwości platformy poprzez ulepszenie wszystkich narzędzi odpowiedzialnych za wysoką wydajność PS5.

Zainteresowany otrzyma możliwość rozwijania narzędzi do przygotowania gier na PS5 – w tym programu do optymalizacji GPU wykorzystywanego do dostarczania prawdziwie next-genowych wrażeń (natywne 4K, ray tracing). W ogłoszeniu Sony podkreśla, że pracownik pomoże w tworzeniu „architektury wielu generacji konsol PlayStation”.

Inżynier miałby zajmować się API dla PS5, więc od razu pojawiły się domysły, według których PS5 Pro faktycznie znajduje się w produkcji. Według raportów, PS5 Pro ma trafić na rynek w następnych latach i skorzystać z układu SoC AMD Zen 3 z mocniejszym GPU i CPU.

Możemy mieć pewność jednego – następca PS5 powstaje... Choć trudno jednoznacznie określić, czy będzie to PS5 Pro czy też już PS6. Shawn Layden, były szef PlayStation, w jednym z wywiadu podkreślił, że prace nad „next-genową platformą” rozpoczynają się dzień po dostarczeniu nowego sprzętu na rynek.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/82218/ps5-pro-sony-hiring-engineer-for-multiple-console-generations/index.html

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PlayStation 5 Pro PS5 PS5 Pro