FIFA od 2K lub Konami? Federacja nie chce wyłączności EA i już rozmawia z nowymi studiami

News
2398V
FIFA od 2K lub Konami? Federacja nie chce wyłączności EA i już rozmawia z nowymi studiami
Wojciech Gruszczyk | 15.10.2021, 20:07

Electronic Arts negocjuje z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej o licencje na możliwość wykorzystania nazwy, ale okazuje się, że FIFA ma inny plan. Międzynarodowy organ nie zamierza stawiać wyłącznie na jedną firmę i chce oferować nazwę różnym deweloperom.

Czy w 2022 roku zagramy w FIFA 23? Na to pytanie aktualnie nie znamy odpowiedzi, ponieważ Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej oraz Electronic Arts negocjują licencję na kolejne cztery lata. FIFA chce podobno gigantycznej podwyżki, a zarazem... Nie chce wyłączności Elektroników.

Christopher Dring z GamesIndustry.biz potwierdził bardzo ciekawą sytuację – FIFA nie chce, by tyko EA korzystało z nazwy „FIFA”. Federacja zamierza współpracować z „więcej niż jednym partnerem” i już rozmawia z deweloperami, inwestorami oraz analitykami.

Co to tak naprawdę oznacza? Jak wiadomo aktualnie na rynku tylko Electronic Arts i Konami oferują wysokobudżetowe gry piłkarskie, ale gdyby do akcji wkroczyło przykładowo 2K (Take-Two) to moglibyśmy być świadkami bardzo ciekawej sytuacji.

FIFA 2K 23, eFIFA 23 i obok FIFA 23? Electronic Arts mierzy się z dużym problemem, jednak warto przypomnieć sytuację z Gwiezdnymi wojnami – do niedawna tylko EA mogło opracowywać gry na licencji Star Wars, a teraz swoją pozycję opracowują między innymi Ubisoft oraz Aspyr.

Źródło: Twitter: Chris_Dring

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych