Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.10.2021 17:32
Xbox Series XS Japonia
833V

Xbox Series X|S z zaskakująco dobrą sprzedażą w Japonii. Microsoft notuje progres

Microsoft nadal nie może mierzyć się z Sony oraz Nintendo na japońskim rynku pod względem sprzedaży konsol, ale korporacja osiągnęła zaskakujący wzrost zainteresowania urządzeniem względem Xboksa One. Wielu graczy chętnie sięgnęło po Xboksy Series X|S.

Phil Spencer nie rezygnuje z japońskiego rynku, ale korporacja nadal nie może mówić o milionowej sprzedaży swoich platform na tym rynku. Mimo to łatwo można dostrzec, że Xboksy Series X|S cieszą się w Kraju Kwitnącej Wiśni zaskakującym zainteresowaniem.

W najnowszym numerze Famitsu potwierdzono,, że gracze z Japonii kupili 64 284 sztuk Xboksów Series X i 38 307 egzemplarzy Xboksów Series S, co łącznie daje 102 591 konsol aktualnej generacji.

Trudno tutaj mówić o wynikach porównywanych do rezultatów Nintendo lub Sony, ale warto zwrócić uwagę, że Xbox One potrzebował ponad 4 lata, by osiągnąć sprzedaż 100 tysięcy pudełek. Według analityka BenjiSales – Xboksy Series X|S mogą do końca roku osiągnąć lepszy wynik niż XOne od premiery.

Powiedzmy sobie szczerze – to nadal nie jest 1 mln w rok, jednak łatwo można dostrzec duży progres, który Microsoft wykonał na przestrzeni jednej generacji. Firma nie zrezygnowała z Japonii i pewnie dzięki Xbox Game Pass z Xbox Cloud Gaming część graczy będzie ogrywać gry Microsoftu.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-sx-japanese-sales-match-xbox-ones-three-years-faster/

Tagi: Japonia Microsoft Xbox Xbox Series X|S