Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2021 17:00
Battlefield 2042 Hazard Zone
1588V

Battlefield 2042 Hazard Zone oferuje zupełnie nową rozgrywkę. Poznajcie szczegóły i zobaczcie zwiastun trybu

DICE właśnie zaprezentowało Hazard Zone, czyli trzecią dużą zawartość dołączoną do Battlefielda 2042. Poznaliśmy kompletne szczegóły dotyczące propozycji, która powinna zainteresować fanów rozgrywki nastawionej na współpracę.

Battlefield 2042 Hazard Zone to trzeci (obok All-Out Warfare oraz Battlefield Portal) tryb dostępny w produkcji szwedzkiego studia od premiery. Deweloperzy postanowili całkowicie odświeżyć rozgrywkę oferując graczom dynamiczne strzelanie na wielkiej mapie.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Battlefield 2042 Hazard Zone tak naprawdę nie jest typowym trybem Battle Royale. Na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC zobaczymy w akcji tylko 32 graczy, a na PlayStation 4 oraz Xboksie One do akcji wkroczy maksymalnie 24 zawodników. W każdym zespole znajdzie się czterech żołnierzy, którzy zostaną zrzuceni na lokacje, by odzyskać dyski z danymi.

Battlefield 2042 Hazard Zone - 1

Battlefield 2042 Hazard Zone otrzymał ciekawe tło fabularne – w 2040 roku rośnie napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Narody walczą ze sobą, a najważniejsze okazują się dane, które są zbierane przez satelity – to właśnie one zawierają zdjęcia lotnicze, mapy cieplne, skany tożsamości oraz inne bardzo cenne informacje. Gdy maszyna zbierze dane, wraca na ziemię i zadaniem graczy jest przejmowanie dysków, które posiadają cenne szczegóły.
W najnowszej propozycji DICE nie zabraknie specjalistów, a wszystkie mecze będą rozgrywane na siedmiu dużych mapach z trybu sieciowego (All-Out Warfare)– Hazard Zone nie otrzyma swojej lokacji.

Battlefield 2042 Hazard Zone - mapy

„Hazard Zone łączy pełną napięcia rozgrywkę, skoncentrowaną na przetrwaniu drużyny, z najlepszymi cechami z sandboxu Battlefielda. Ty i twoi koledzy z drużyny będziecie walczyć nie tylko z rywalizującymi oddziałami, ale także z siłami takimi jak Tornado, które mogą uderzyć w losowych momentach, a także śmiertelnie niebezpiecznymi Siłami Okupacyjnymi, które próbują chronić dane. Te Siły Okupacyjne mogą szybko zdobyć cel i skupiają się na ochronie. Długotrwała walka z nimi może wyczerpać twoje zasoby, nie wspominając o zaalarmowaniu pobliskich oddziałów graczy. Jeśli zdecydujesz się zaangażować, twoje umiejętności w posługiwaniu się bronią będą kluczowym czynnikiem”.

DICE podkreśla, że celem graczy nie jest zabicie pozostałych oddziałów (jak w Battle Royale), ale zebranie jak największej liczby dysków, a różnorodność rozgrywki ma zapewnić także system budowania oddziałów.

W Battlefield 2042 Hazard Zone wykorzystamy Specjalistów, a podczas zmagań mamy tworzyć jak najlepszą formację – gracze muszą zwracać uwagę na dobór broni, gadżetów oraz umiejętności specjalnych. DICE pokazało nam kilka „wariantów” na tworzenie zespołu i przykładowo możemy postawić na agresywny styl lub bardziej zachowawcze zbieranie danych.

DICE zadbało także o rozbudowany metagame – za zdobyte dane będziemy otrzymywać specjalną walutę (Dark Market Credits), którą możemy wykorzystać przed kolejnym meczem, by kupić wyposażenie, bronie, gadżety i ulepszenia taktyczne.

Tak prezentują się pierwsze ulepszenia, które będziemy mogli kupić w trakcie rozgrywki:

Battlefield 2042 Hazard Zone - ulepszenia

Na początku rozgrywki w Battlefield 2042 Hazard Zone będziemy szukać danych za pomocą specjalnych skanerów – sprzęt musi posiadać przynajmniej jeden członek zespołu. W połowie gry na mapę będą spadać kolejne satelity, które pozwolą zainteresowanym zdobyć nowe skarby. Po około 10-12 minutach gracze otrzymają możliwość ucieczki z mapy, jednak nie będzie to łatwe. W nowym trybie pojawi się opcja podnoszenia powalonych partnerów, a po śmierci zawodnik będzie mógł obserwować akcję jako widz – drużyna może go jednak wskrzesić korzystając z Reinforcement Uplink lub specjalnych Tactical Upgrade.

Battlefield 2042 Hazard Zone - 2

Podczas prezentacji Battlefield 2042 Hazard Zone odniosłem wrażenie, że gameplay jest mocno nastawiona na współpracę i najlepiej będzie podchodzić do tej rozgrywki ze znajomymi. Dziwić może mała liczba graczy, jednak przedstawiciel DICE podczas pokazu bardzo dokładnie wytłumaczył, że ich propozycja nie jest nowym Battle Royale. To zupełnie nowy tryb.

Tagi: Battlefield 2042 Battlefield 2042 Hazard Zone DICE Electronic Arts