Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.10.2021 09:27
Solar Ash. Konsolowy exclusive PlayStation od twórców Hyper Light Drifter z przesuniętą datą premiery
326V

Solar Ash. Konsolowy exclusive PlayStation od twórców Hyper Light Drifter z przesuniętą datą premiery

Możemy już mówić o kolejnym opóźnieniu daty wydania gry w tym roku. Tym razem ogłoszenie przełożenia terminu premiery dotyczy Solar Ash, najnowszego projektu zespołu odpowiedzialnego za świetnego Hyper Light Driftera.

Zespół Heart Machines nie ma najprzyjemniejszych wieści dla swoich fanów. Okazuje się, że będziemy musieli dłużej poczekać na Solar Ash.

Solar Ash miało trafić na rynek już 26 października. Taka informacja o grze, która jest konsolowym exclusivem PlayStation (gra pojawi się na konsolach wyłącznie na PS4/PS5 oraz na PC) pojawiła się już podczas Annapurna Interactive Showcase 2021. Wiemy już, że to jednak nieaktualne dane. Solar Ash pojawi się w sprzedaży dopiero 2 grudnia 2021 r. 

Jako powód takiej obsuwy zespół Heart Machine podaje chęć "dopieszczenia gry i wprowadzenia poprawek bugów". Studio mówi też przy okazji o utrudnieniach wynikających z pandemii, które wydłużyły czas pracy ekipy.

"Zdecydowaliśmy się opóźnić premierę Solar Ash do 2 grudnia 2021 r. Chcemy by Solar Ash błyszczał, dlatego potrzebujemy trochę więcej czasu na dopieszczenie wszystkiego i wprowadzenie poprawek bugów, nawigując w trudnych warunkach globalnej pandemii. To krótkie opóźnienie pozwoli nam dotrzeć do celu" - ogłosił zespół Heart Machine.

Źródło: https://twitter.com/HeartMachineHQ/status/1448332721881812995

Tagi: Annapurna Interactive Heart Machine Solar Ash