Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2021 09:46
System Shock serial SVOD
376V

System Shock otrzyma serial. Twórcy postawili na adaptację z aktorami

System Shock powróci nie tylko za sprawą remake'u. Powstaje aktorski serial, który zostanie wydany na nowej platformie SVOD dedykowanej graczom. Na serwisie będziemy mogli również sprawdzić produkcję bazującą na uznanej serii „Driver”.

Wiele lat temu System Shock odznaczało się ekscytującym światem oraz mocną fabułą, nic więc dziwnego, że sympatycy gier wyczekują na System Shock Remake. Okazuje się jednak, że marka zostanie jeszcze wykorzystana jako przynęta na kolejnych odbiorców nowej platformy SVOD.

W trakcie E3 ogłoszono Binge, czyli streamingowy serwis przygotowany dla graczy, w którego katalogu znajdą się produkcje czerpiące ze znanych growych IP. Już wcześniej informowaliśmy, że to właśnie w usłudze zobaczymy serial „Driver”.

„System Shock” otrzyma aktorski serial, za który będzie odpowiadał Allan Ungar, czyli to reżyser i współtwórca fanowskiego filmu „Uncharted”. Nad projektem będą czuwać Stephen Kick i Larry Kuperman z Nightdive Studios – duet będzie pełnił funkcje producentów wykonawczych.

„Zawsze wierzyłem, że adaptacja System Shock będzie idealnym medium do opowiedzenia wstrząsającej historii stacji Citadel i jej nieuczciwej SI, która poddaje załogę niewyobrażalnemu horrorowi. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zobaczenia, jak utalentowany zespół Binge ożywia System Shock w przerażająco realny i nowy sposób” – powiedział Stephen Kick, prezes i założyciel Nightdive.

Szczegóły dotyczące premiery „System Shock” nie są jeszcze znane, jednak Binge wystartuje na rynku w 2022 roku. Platforma będzie oferować rozrywkę premium (filmy i seriale), które będą inspirowane grami, i zgodnie z założeniami będzie dostępna na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

Źródło: https://www.ign.com/articles/system-shock-live-action-tv-series-in-the-works-binge

Tagi: Binge Platforma SVOD serial SVOD System Shock