Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2021 08:16
The Lost Wild
2071V

The Lost Wild wygląda zdumiewająco dobrze. Gra inspirowana Dino Crisis może zapewnić ekscytującą rozgrywkę

Capcom już od dawna nie czerpie z potencjału marki Dino Crisis, jednak fani i pozostali deweloperzy nie zapominają o IP. Autorzy The Lost Wild podkreślają, że projekt japońskiego studia był dla nich znaczący, o czym możemy się przekonać na najnowszym zwiastunie.

The Lost Wild to połączenie gry przygodowej z survival horrorem, w którym doświadczymy przerażającego odkrycia na jednej ze stacji badawczych i przystąpimy do walki z niebezpiecznymi kreaturami. Projekt został dostrzeżony przez Epic i otrzymał dotację w ramach Epic Megagrant, dzięki czemu studio posiada dodatkowe środki na produkcję.

Zwiastun The Lost Wild został opublikowany na początku miesiąca, ale trzeba przyznać, że całość prezentuje się szczególnie obiecująco. Deweloperzy otwarcie mówią o inspiracji takimi tytułami jak: Resident Evil, Dino Crisis, Trespasser i Alien: Isolation. Głównym celem zespołu jest „nadanie gatunkowi własnej, niepowtarzalnej nuty, dodając filmową jakość z Parku Jurajskiego”, jednocześnie korzystając z elementów przygody i narracji z takich pozycji jak Half-Life i Firewatch.

"Wykorzystując sztuczną inteligencję, nasze dinozaury reagują i zachowują się jak zwierzęta, a nie jak potwory. Zbadaj zarośniętą japońską placówkę badawczą, położoną w bujnej dziczy. Przeszukuj lokacje i odnajduj cenne przedmioty. Połącz to, co znajdziesz, aby stworzyć prowizoryczne konstrukcje, które dadzą ci szansę w walce. Bądź zaradny, wytrzymuj, strasz i przechytrz, aby znaleźć sposób na ucieczkę".

W ostatnim czasie brakuje gier, w których należy mierzyć się z dinozaurami (kilka miesięcy temu wspominaliśmy o Instinction), a The Lost Wild wygląda bardzo zachęcająco. Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/the-lost-wild-official-pre-alpha-teaser-trailer-survival-horror-with-dinosaurs.499635/

Tagi: Great Ape Games The Lost Wild Trailer zwiastun