Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.10.2021 16:16
Final Fantasy 14
550V

Final Fantasy 14 to najbardziej dochodowa odsłona serii. Square Enix potwierdza liczbę graczy

Po 11 latach od premiery, Final Fantasy 14 zostało oficjalnie najbardziej dochodową produkcją z całego uniwersum. Gracze wciąż chętnie spędzają wolny czas na serwerach gry, co pozwala deweloperom na rozwijanie pozycji.

Od dzisiaj możemy zapoznać się z nowymi materiałami z Final Fantasy XIV: Endwalker, a twórcy chcąc przygotować graczy na atrakcje postanowili podsumować ostatnie lata. Naoki Yoshida potwierdził, że produkcja MMORPG posiada już 24 mln graczy i jest to naprawdę znakomity wynik biorąc pod uwagę, że tytuł ma już 11 lat.

Jak się okazuje w 2015 roku, Final Fantasy 14 posiadało wyłącznie 4 mln zarejestrowanych fanów gatunku, jednak już po dwóch latach (do czasu wydania trzeciego rozszerzenia – Stormblood) pozycję ogrywało 10 mln zainteresowanych.

Naoki Yoshida nie ukrywał, że start Final Fantasy 14 nie należał do najlepszych:

„Wszyscy wiecie, jak ciężko było nam z oryginalnym Final Fantasy 14. Od tego czasu udało nam się przekształcić ten tytuł w taki, który zapewnia duży wkład w zyski naszej firmy”

Duży wkład” nie opisuje tak naprawdę sukcesu, ponieważ to właśnie Final Fantasy 14 jest „najbardziej dochodową produkcją w serii”. Yoshida potwierdził, że studio „nie zamierza oszczędzać” i zamierza dalej rozwijać grę.

Final Fantasy 14 to jedna z nielicznych pozycji, która choć w dniu premiery była spisywana na straty, to jednak deweloperom udało się uratować projekt i mogą teraz z dumą mówić o grze.

Źródło: https://www.ign.com/articles/final-fantasy-14-24-million-players-most-profitable

Tagi: Final Fantasy 14 Final Fantasy XIV: Endwalker Square Enix