Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2021 19:40
Avowed
2256V

Avowed może być kolejnym hitem Microsoftu. Znamy konkrety o nowej grze Obsidian Entertainment

Obsidian Entertainment opracowuje kolejną dużą produkcję, która zmierza wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC. Pojawiły się pierwsze konkrety dotyczące Avowed i przedstawione informacje zachwycą fanów Pillars of Eternity. Twórcy czerpią garściami ze swojego IP.

Jez Corden z WindowsCentral kontynuuje przedstawienie nowych informacji dotyczących gier opracowywanych przez wewnętrzne studia Microsoftu. Dziennikarz potwierdza, że został zaznajomiony z wewnętrznymi planami Obsidian Entertainment i Avowed znajduje się w fazie przedprodukcyjnej. Twórcy opracowali już wiele mechanik i podstawowych filarów rozgrywki, które zostały zaimplementowane do pozycji.

„Fani The Outer Worlds mają już wiele powodów do ekscytacji, biorąc pod uwagę, że The Outer Worlds 2 zostało potwierdzone. Avowed wydaje się być oparte na podobnym, aczkolwiek ulepszonym silniku z The Outer Worlds, z nastawioną na akcję walką pierwszoosobową oraz głębokimi systemami eksploracji i narracji RPG. Powiedziano nam, że Avowed będzie zawierało wiele stylów gry i zapożyczy system walki dwoma rękami ze Skyrima. Możesz władać dwoma sztyletami i być skrytym łotrzykiem lub zagłębić się w łucznictwo z dwuręcznym łukiem. Możesz korzystać z kombinacji mieczy i magii lub posługiwać się magią dwuręczną, która jest wymagana do korzystania z niektórych potężniejszych zaklęć i umiejętności w grze”.

Avowed ma wykorzystać szereg zdolności z Pillars of Eternity (Jolting Touch, Fireball, Fetid Caress) i niektóre czary mają wymagać tylko jednej ręki, ale do potężnych zaklęć wykorzystamy dwie dłonie. W grze istotnym elementem będzie zaklinanie broni, a podczas rozgrywki napotkamy na wiele znanych przeciwników – wszystko za sprawą wspólnego świata, ponieważ najnowszy RPG został osadzony w World of Eternity.

Pojedynki w Avowed mają w większym stopniu opierać się na posiadanym sprzęcie względem The Elder Scrolls, a wojownicy skorzystają z „bardziej fizycznych ataków” – między innymi walki mieczem, potężnych kopnięć czy też uderzenia tarczą.

„Jeśli The Outer Worlds było grą w stylu Fallouta, to Avowed jest bez wątpienia produkcją Obsidianu w stylu The Elder Scrolls. Dwuręczny, pierwszoosobowy styl walki jest znany, ale we wczesnej wersji są różnice”.

Co jednak ciekawe, Avowed wydaje się aktualnie zaskakująco kolorowe – pierwszy teaser zwiastuje bardziej mroczną przygodę, jednak dziennikarz wspomina, że przynajmniej aktualnie miał okazję widzieć bardzo barwne lokacje.

„Wydaje się, że Pillars of Eternity pójdzie o krok dalej niż The Outer Worlds, jeśli chodzi o interaktywność środowiska, z możliwością pływania. Słyszeliśmy nawet o zniszczalnych środowiskach, wykorzystujących zapalone pochodnie i zaklęcia ognia do spalenia zablokowanych wejść”.

Jez Corden nie chce jednak prezentować otrzymanych materiałów, ponieważ widział filmy z pre-alfy, więc niektóre elementy (oświetlenie czy też tekstury) nie zostały w pełni zaimplementowane.

Redaktor spekuluje, że Avowed może nie być pozycją w pełni otwartym świecie, a deweloperzy mogą skorzystać z systemu HUB-ów, które widzieliśmy już w The Outer Worlds – łączenie dużych obszarów z mapą całego świata i wewnętrznymi lokacjami oraz lochami. Powinno to zapewnić deweloperom większe skupienie się na narracji.

„Nawet w stanie pre-alfa, Avowed wygląda na niezwykle dobrą grę, z dopracowaną walką RPG akcji osadzoną w tętniącym życiem, średniowiecznym świecie fantasy, którego nie mogę się doczekać”.

Jez Corden wspomniał, że Avowed powinniśmy zobaczyć najpóźniej do E3 2022, ale możliwe, że ten tytuł oraz Hellblade II zostaną zaprezentowane jeszcze do końca roku.

Źródło: https://www.windowscentral.com/details-xbox-exclusive-avowed-obsidian-outer-worlds-meets-medieval-fantasy

Tagi: Avowed Microsoft Obsidian Entertainment