Ubisoft z nietypową wpadką. Gracze otrzymali złą wersję Far Cry 6 i nie mogą dokonać aktualizacji do PS5

Gry
2132V
Ubisoft z nietypową wpadką. Gracze otrzymali złą wersję Far Cry 6 i nie mogą dokonać aktualizacji do PS5
Iza Łęcka | 11.10.2021, 13:07

Część klientów z Europy informuje o niestandardowym błędzie Ubisoftu związanym z Far Cry 6, przez który nie można dokonać bezpłatnej aktualizacji produkcji z PS4 na PS5. Wydawca zamieścił w pudełkach złą wersję gry.

Po premierze najnowszej odsłony serii Far Cry francuski gigant branży musi zmierzyć się nie tylko ze zdecydowaną reakcją organizacji PETA. Możliwe, że producent nie dopilnował dostarczenia odpowiednich edycji fizycznych kopii produkcji, bowiem niektórzy gracze, którzy dokonali zakupów w Wielkiej Brytanii, otrzymali rosyjskie wersje przygody z Yary.

Dalsza część tekstu pod wideo

Problemem jest nie tylko wersja językowa, lecz co istotne, mieszkańcy Wysp nie mogą zaktualizować tytułu z PlayStation 4 na PlayStation 5 – opcja jest zablokowana przez różnice w lokalizacji konta oraz pozycji. Klienci nie mogą także pobrać darmowych rozszerzeń, które zostały dołączone do droższej edycji Far Cry 6. Aktualnie jedynym rozwiązaniem z kłopotliwej sytuacji jest założenie drugiego PlayStation ID i pobranie produkcji z rosyjskiego PlayStation Store.

Nieprzyjemności doświadczyli nie tylko sympatycy serii z Wielkiej Brytanii, a na forum pomocy technicznej Ubisoftu również użytkownicy z Niemiec i Grecji informują, że otrzymali rosyjską wersję nowej odsłony.

Po pojawieniu się pierwszych doniesień wydawca potwierdził, że wie o trudnościach i stara się rozwiązać wszelkie niedogodności:

Co ciekawe, to nie pierwsza wpadka Ubisoftu tego typu. Przedsiębiorstwo już raz mierzyło się z podobnym wyzwaniem, gdyż kilka miesięcy temu grupa graczy z Wielkiej Brytanii również otrzymała rosyjską wersję tytułu  tym razem trudności dotyczyły Assassin's Creed Valhalla.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Far Cry 6.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/far-cry-6-has-reportedly-shipped-wrong-versions-in-the-uk-blocking-upgrades/

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper