Iza Łęcka Iza Łęcka 08.10.2021 09:43
Wiedźmin Mural
2366V

Wiedźmin ozdabia Łódź. Prace nad muralem zostały zakończone, a całość wygląda klimatycznie

Na trzech ścianach łódzkiego „Manhattanu” został namalowany gigantyczny mural przedstawiający Geralta z Rivii. Wielki projekt był jednym z etapów współpracy miasta z polskim studiem, Andrzejem Sapkowskim oraz EC1 przy rozwoju marki, a prace ośmiu osób nadzorował Jakub Rebelka.

O upiększeniu łódzkiego krajobrazu wspominaliśmy na portalu kilka dni temu, jednak prace nad projektem zostały już zakończone, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak prezentuje się ogromny Wiedźmin. Na 24 piętrach i ponad 70 metrach wysokości przygotowano wielki mural z ukazujący Geralta z Rivii – to największy tego rodzaju miejski obraz w Polsce oraz jeden z największych na świecie.

Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród i jeden z najbardziej popularnych ilustratorów w Polsce był odpowiedzialny za realizację projektu. Namalowanie efektownego ujęcia zajęło kilku artystom ponad dwa tygodnie.

Autor opowiedział o inicjatywie:

„Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię” – powiedział Jakub Rebelka.

Efektowny mural jest wspólnym projektem Łodzi, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt RED oraz EC1 – na początku powstał „obraz”, następnie studio odpowiedzialne za gry Wiedźmina udostępni na rynku serię gadżetów powiązanych z muralem, a w powstającym EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych będzie Geralt.

Wiedźmin w Łodzi

Źródło: https://uml.lodz.pl/aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/najwiekszy-w-polsce-mural-jest-w-lodzi-a-na-nim-ogromny-wiedzmin-id44299/2021/10/7/

Tagi: CD Projekt RED Murtal Netflix Wiedźmin Łódź