Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.10.2021 13:56
Ratten Reich wygląda niesamowicie na gameplayowym zwiastunie. Walki gryzoni i owadów w klimatach I W.Ś.
1223V

Ratten Reich wygląda niesamowicie na gameplayowym zwiastunie. Walki gryzoni i owadów w klimatach I W.Ś.

Na horyzoncie pojawiła się bardzo ciekawa strategia RTS. Chodzi o Ratten Reich. Projekt dorobił się pierwszego gameplayowego trailera.

Ratten Reich reklamowane jest poprzez bardzo efektowny zwiastun, w którym nie zabrakło gameplayu. Gra działa jak typowy RTS, nastawiony na zgrane działanie małych oddziałów, ale wyróżnia się przy tym kilkoma unikalnymi cechami.

Przede wszystkim Ratten Reich intryguje swoim światem, łączących motywy historyczne (realia I Wojny Światowej, z pewnymi technologicznymi motywami znanymi z okresu II W.Ś.) z wątkami fantastycznymi (walki antropomorficznych gryzoni, jaszczurek i owadów). Gra pozwoli przy tym na obserwowanie akcji z perspektywy FPP, jak w klasycznej strzelaninie. Ten motyw zaprezentowani w 2 minucie poniższego nagrania.

Ratten Reich można w tym momencie wspierać na Kickstarterze - jeszcze przez jeden, ostatni dzień. Gra uzyskała już zakładany próg, gwarantujący jej ukończenie, dzięki wsparciu 1830 osób, które wpłaciły na projekt ponad 380 tysięcy zł.

Ratten Reich trafi na rynek pod koniec 2022 roku. Początkowo tylko na PC (Steam). W późniejszym okresie gra ma wylądować również na PS4/PS5 i XOne/XSX.

Tagi: kickstarter ratten reich