Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.10.2021 15:30
Gladiator 2 powstaje
1162V

Gladiator 2 powstanie. Ridley Scott zdradził, że scenariusz kontynuacji jest w trakcie tworzenia

Wygląda na to, że pomimo kapitalnego zakończenia, kultowy już "Gladiator" doczeka się kontynuacji, nad którą ponownie będzie pracował Ridley Scott. 

Ostatnimi czasy w Hollywood twórcy coraz chętniej sięgają po dawne dzieła, aby w pewien sposób nawiązywać do ich kultowości i przypominać fanom o ich istnieniu. Jakiś czas temu dostaliśmy przecież "Blade Runnera 2049", a już za kilka miesięcy do kin trafi "Matrix: Zmartwychwstania". I właściwie trudno się dziwić takiemu trendowi, albowiem widzowie tłumnie biegają do kin. 

Kolejny twórca filmowy ogłosił ostatnio, że również jego głośna marka zostanie niejako przywrócona - potwierdzając słowa z 2018 roku. Mowa o "Gladiatorze" w reżyserii Ridleysa Scotta. Jak zdradził sam twórca filmu z 2000 roku, prace nad sequelem już wystartowały. Aby być bardziej precyzyjnym - scenariusz już się pisze, a prace na planie ruszą zaraz po obecnym filmie, nad którym pracuje Scott (mowa o "Kitbag", gdzie główna rolę odgrywa Joaquin Phoenix). 

Informacje takiej wagi z ust samego reżysera oczywiście dość mocno odbiły się na fanach pierwszej odsłony historii o Maximusie (znakomita rola Russella Crowe). Jakby bowiem nie spojrzeć, zakończenie wydawało się zamknięte i idealnie wieńczyło to, co mogliśmy oglądać na ekranie. Co myślicie na temat planów reżysera? Uważacie, że kontynuacja "Gladiatora" ma jakikolwiek sens? 

Źródło: https://www.empireonline.com/movies/news/ridley-scott-gladiator-2-ready-to-go-after-napoleon-exclusive/

Tagi: filmy Gladiator kino kontynuacja Ridley Scott Sequel