Demon's Souls (PS5) sprzedaje się dobrze, ale spora część graczy utknęła na pierwszym bossie

Gry
2930V
Demon's Souls (PS5) sprzedaje się dobrze, ale spora część graczy utknęła na pierwszym bossie
Mateusz Wróbel | 01.10.2021, 16:37

Soulslike to gatunek, który wymaga skupienia i dużo czasu. Najnowsze statystyki pokazują, jak dużo osób odbiło się od Demon's Souls dostępnego wyłącznie na PS5.

Dokładnie wczoraj szef PlayStation opublikował wiadomość, w której przedstawił wyniki sprzedażowe Demon's Souls (PS5). Ekskluzywną produkcją na PS5 zainteresowało się mniej więcej 1,4 mln graczy i patrząc na gatunek, który przedstawia, jest to przyzwoity wynik.

Jak się okazuje, spora część wyżej wspomnianych graczy po prostu utknęła na pierwszym bossie, nie mając okazji zapoznać się z całym królestwem Boletarii - a nawet i z jego główną częścią. Zgodnie ze statystykami dostępnymi na rozmaitych stronach, aż 420 tysięcy, czyli około 70% graczy, udało się pokonać pierwszego większego przeciwnika w Demon's Souls. Dla porównania, w oryginalnej grze pokonało go 82,81% odbiorców.

Co więcej, wyłącznie 33,7% graczy ujrzało napisy końcowe, a posiadając wyniki sprzedażowe gry, można śmiało powiedzieć, że mowa tutaj mniej więcej o 462 tyś. osobach. Statystyki te tylko utwierdzają nas, jak i deweloperów w przekonaniu, że gry z gatunku soulslike są coraz mniej popularne, a zainteresowani szukają przede wszystkim czegoś, przy czym nie będą musieli się bardzo mocno wysilać.

 

Źródło: https://www.thegamer.com/demons-souls-ps5-phalanx-boss-stats/

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper