Demon's Souls (PS5) z wynikiem sprzedaży. Szef PlayStation Studios potwierdza: Sony nie zakończyło zakupów

Gry
1632V
Demon's Souls (PS5) z wynikiem sprzedaży. Szef PlayStation Studios potwierdza: Sony nie zakończyło zakupów
Wojciech Gruszczyk | 30.09.2021, 18:06

Sony potwierdziło oficjalny wynik sprzedaży odświeżonego Demon's Souls. Biorąc pod uwagę okoliczności – Japończycy powinni mówić o sukcesie gry. Fani mogą mieć jednocześnie pewność, że PlayStation Studios zostanie kolejny raz rozbudowane.

Sony oficjalnie dołączyło do swoich szeregów Bluepoint Games i doświadczenie deweloperzy mają rozwijać nową produkcję wyłącznie dla PlayStation 5. Jest to ważny ruch w kontekście rozbudowywania katalogu pozycji dostępnych ekskluzywnie na PS5, ponieważ twórcy udowodnili już swoją wartość dostarczając na rynek wiele bardzo mocnych tytułów.

Hermen Hulst w rozmowie z redakcją IGN potwierdził, że Demon's Souls (PS5) osiągnął już sprzedaż na poziomie 1,4 mln egzemplarzy. Gra tak naprawdę zadebiutowała wyłącznie na PS5 i jest przedstawicielem wymagającego (niszowego) gatunku, więc wynik ten jest przyzwoity. Musimy również pamiętać o problemach z dostępnością PlayStation 5.

Szef PlayStation Studios potwierdził również, że Sony nie zakończyło przejmowania nowych zespołów, ale korporacja nadal chce bardzo uważnie dobierać partnerów – Japończycy stawiają na jakość.

„Zawsze jesteśmy otwarci na nawiązywanie nowych relacji i zatrudnianie kolejnych osób, ale tylko wtedy, gdy będziemy kierować się zasadą "jakość przede wszystkim" i będziemy dostarczać innowacyjne treści, nowe doświadczenia, różnorodne przeżycia. Wszystkie te zespoły mają ze sobą wiele wspólnego, ale też bardzo się od siebie różnią i to mi się właśnie podoba. I myślę, że właśnie na to zasługuje publiczność PlayStation, fani PlayStation, na tę różnorodność gier wychodzących z PlayStation Studios”.

Źródło: https://www.ign.com/articles/sony-acquires-bluepoint-next-game-playstation-exclusive

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper