Metal Gear Solid, Silent Hill i Castlevania powróci szybciej niż sądzimy - VGC publikuje plany Konami

Gry (plotka)
2443V
Metal Gear Solid, Silent Hill i Castlevania powróci szybciej niż sądzimy - VGC publikuje plany Konami
Mateusz Wróbel | 01.10.2021, 15:12

Nowy Silent Hill, Metal Gear Solid i Castlevania? Jedna z redakcji podała informacje nt. planów Konami.

Bieżący tydzień nie może skończyć się lepiej - wiarygodna redakcja Video Games Chronicle opublikowała artykuł, w którym, bazując na anonimowych źródłach, stwierdza czarno na białym, że Konami niebawem chce przerwać niezręczną ciszę i powiedzieć coś więcej nt. największych marek, do których posiadają prawa.

Mowa tutaj chociażby o Silent Hill, Metal Gear Solid, czy Castlevanii. O większości z nich mówiono bardzo często, ale wydaje się, że Konami naprawdę koncentruje się obecnie na przywróceniu swoim kultowym seriom życia. Andy Robinsson pokusił się nawet o szczegółowe opisanie niektórych z nadchodzących tytułów.

Nowa Castlevania

Najprędzej na rynku ma pojawić się nowa gra Castlevania, która będzie "przeobrażeniem" serii. Pozycja ta jest opracowywana przez wewnętrzny zespół Konami, przy wsparciu pomniejszych, zewnętrznych ekip.

Nowy Silent Hill

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Silent Hill jest opracowywany przez zewnętrzne zespoły - nie podano dokładnie jakie, ale może się okazać, że przy rzeczonym horrorze macza palce rodzimy Bloober Team (więcej nt. w tym miejscu). Zgadza się to z przeciekiem sugerującym, że projekt został zlecony dopiero na początku tego roku, a doskonale powinniśmy pamiętać, że to właśnie wtedy polski zespół zakończył prace nad The Medium.

Nowy Metal Gear Solid

VGC wspomniało także o Metal Gear Solid. Konami ma w planach wydanie remasterów oryginalnych MGS-ów na nowe konsole przed większym projektem, który jest opracowywany przez zewnętrzną ekipę mającą siedzibę w Chinach. Potencjalny remake, czyli tak naprawdę trzecia nowa rzecz z tejże marki, jest na wczesnym etapie rozwoju i ma być pełnoprawnym odświeżeniem Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Na samym końcu redakcja VGC oznajmiła, iż Konami zmieniło w ostatnim czasie podejście do swoich marek ze względu na rozczarowujące wyniki sprzedażowe Metal Gear Survive i Contra: Rogue Corps, które okazały się bardzo słabymi produkcjami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/konami-is-set-to-revive-metal-gear-castlevania-and-silent-hill/

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper