Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2021 20:55
Chernobylite
653V

Chernobylite z wielkimi planami po premierze. Twórcy zapewnią darmową aktualizację do PS5 i XSX|S

The Farm 51 i All in! Games mają duże plany dotyczące Chernobylite. Gra otrzyma szereg nowości, które będą oferowane graczom w następnych miesiącach – zainteresowani mogą liczyć na między innymi nowe misje oraz tryby rozgrywki.

Chernobylite to kolejna gra, której premiera to dopiero początek. Od dzisiaj kolejni gracze mogą zapoznać się z całą historią, jednak deweloperzy nie zamierzają teraz porzucić projektu.

The Farm 51 potwierdziło, że Chernobylite na przestrzeni najbliższych 14 miesięcy otrzyma 6 zarówno płatnych jak i darmowych DLC. Każdy dodatek będzie zawierał nowe misje, potwory, bronie, tryby rozgrywki i wiele więcej.

Pierwsze nowości zostaną zaoferowane społeczności już na Halloween – w tym wypadku zmierzymy się z kolejnymi stworami oraz sprawdzimy następne misje poboczne. Deweloperzy planują nawet kolejne fabularne zadania czy też warianty rozgrywki, więc możemy mieć pewność, że sympatycy pozycji nie będą się nudzić.

Piotr Żygadło, CEO All in! Games, którego zespół pracował nad konsolowym wydaniem, potwierdził, że Chernobylite otrzyma natywną wersję na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S, a gracze mogą liczyć na bezpłatną aktualizację:

„Chernobylite jest jedną z najpopularniejszych gier niezależnych 2021 roku i czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy pomóc The Farm 51 wprowadzić ten tytuł najpierw na PC, a później na konsole. Naturalnie nasza praca nad Chernobylite się nie kończy, ponieważ zależy nam na dalszym wspieraniu tytułu. Dlatego jest mi niezmiernie miło potwierdzić, że posiadacze Chernobylite w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One otrzymają darmową, automatyczną aktualizację do wersji PlayStation 5 lub Xbox Series X|S”.

Wojciech Pazdur, szef dewelopmentu w The Farm 51, wspomniał o kolejnych dodatkach:

„Współpraca z All in! Games zarówno nad PC-tową jak i konsolową premierą Chernobylite była przyjemnością. W związku z tym cieszymy się na jej kontynuację i wspólną pracę nad planowanymi dodatkami do gry. Naszą społeczność na pewno ucieszy fakt, że pierwsze DLC pojawią się jeszcze w tym roku, z okazji Halloween oraz świąt Bożego Narodzenia. Rozbudują one grę o nowe misje, potwory i mapy warto więc śledzić kolejne informacje, którymi wkrótce będziemy się dzielić”.

Tak prezentuje się mapa drogowa na następne miesiące – gracze mogą liczyć na mnóstwo bezpłatnych dodatków:

Chernobylite roadmap

Przeczytajcie naszą recenzję i sprawdźcie poradnik do Chernobylite.

Źródło: Informacja prasowa: PR Outreach

Tagi: All in! Games Chernobylite The Farm 51