Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.09.2021 00:30
Diablo 2
16869V

Diablo 2 Resurrected mocno krytykowane przez graczy: "Diablo 2: Refunded to kolejna porażka Blizzarda"

Polujecie na Diablo 2 Resurrected? Mam dla Was złe wieści - gracze donoszą, że gra jest w fatalnym stanie.

Diablo II: Resurrected zostało ocenione już przez pierwszych recenzentów, ale gracze nie do końca zgadzają się z ocenami. Odbiorcy bardzo mocno krytykują Blizzard za nieprzygotowanie się do tak mocno wyczekiwanej premiery, porównując ją do tego, co zaszło z WarCraft 3 Reforged.

Na serwisie Metacritic obecna średnia ocen z odświeżonego Diablo 2 wynosi jedyne 3.8/10. Niektóre osoby nazywają rzeczoną produkcję przezywają jako Diablo 2: Refunded - wydawca nie może poradzić sobie nie tylko z serwerami (o czym już pisaliśmy), ale także nie wyeliminował wielu błędów.

Klienci ze starszymi procesorami nie mogą w ogóle odpalić gry, a tym, którym się to już uda, narzekają chociażby na cenzurę czatu czy postaci. Niektórym zdarza się także sytuacja, że ni stąd ni zowąd znika im bohater i są zmuszeni zacząć zabawę od zera. To naprawdę irytujące, gdy kilka godzin rozgrywki idzie na marne.

Kupiłem grę, gram w betę. Zamknięta beta i otwarta beta to była fantastyczna gra, która miała kilka błędów, które prawdopodobnie powinny zostać naprawione. Po wydaniu nie mogę nawet uruchomić gry, mówią, że to błąd AVX [wywołany przez stary procesor -dop.red]. Mija trzeci dzień po premierze gry, a to nadal nie zostało naprawione. Czemu? Oczywiście Blizzard miał też inne problemy do naprawienia, głównie z działającymi serwerami. Podczas testów wszystko działało dobrze.

To powinien być remaster najwyższej jakości gry, a dostaliśmy kawałek g***. Wiele lokalizacji i postaci jest cenzurowanych, czat ma automatycznego filtrowania, która nie ma przycisku wyłączania (gra ma +18, więc po co się cenzurować). Gra otrzymała aktualizację graficzną, ale straciliśmy możliwość grania w trybie single player, ponieważ gra zawsze chce mieć połączenie z siecią. Usunięto opcję tcp/ip, więc nie będziesz miał szansy grać poprzez LAN ze znajomymi. Brak sezonu po wydaniu. Serwery nadal nie działają tak, jak powinny, więc większość graczy nie może nawet grać. 

Diablo 2: Refunded. Zbyt wiele błędów i problemów technicznych.

Bardzo możliwe, że mizerny stan techniczny gry jest spowodowany ogromnymi problemami z serwerami. Gdy one znikną, istnieje spore prawdopodobieństwo, że większość bugów również. Do tego czasu większość fanów serii odradza kupno Diablo 2 Resurrected.

Źródło: Opracowanie własne

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected