Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.09.2021 16:10
god of war
864V

Tyra z God of War Ragnarok czeka straszny los? Fani spekulują nt. przyszłości nordyckiego boga

Fani God of War spekulują nad tym, jaki los czeka boga siły i sprawiedliwości - Tyra - w trakcie Ragnaroku.

God of War: Ragnarok rozgrzał wszystkich fanów PlayStation, ale nie ma co się ku temu dziwić - seria skupiająca się na opowiedzeniu historii wokół boga wojny zawsze robiła ogromne wrażenie i wiele wskazuje na to, że tendencję tę uda się utrzymać również przy najnowszej części marki.

Po wielu wcześniejszych spekulacjach (np. tych powiązanych z wątkiem matki Atreusa), fani mitologii nordyckiej skupili się na Tyrze, którego z trailera prezentującego grę powinniście doskonale pamiętać dzięki jego wzrostowi. Użytkownicy Reddita zauważyli, że lewa ręka boga walki i siły jest pokryte dziwnymi znakami przypominające słabej jakości tatuaże.

Uwaga na spoiler!

Biorąc pod uwagę przepowiednię z końcówki God of War (2018), mogą one oznaczać, że Tyr straci w trakcie rozgrywki lewą rękę, a potem umrze na kolanach Kratosa. Zgadzałoby to się z faktami z mitologii nordyckiej (i owym muralem z końcówki przygody z 2018 roku), według której rzeczony bóg traci wymienioną przed chwilą część ciała w trakcie walki z Fenrirem.

Fenrir to nikt inny, jak spłodzony przez Lokiego i Angrbodę wilk. Z racji tego, iż Loki zostanie zaangażowany w fabułę gry, a gigantkę Angrbodę mogliśmy już poznać, wątek ten nabiera rumieńców i daje nam podwaliny pod to, aby uwierzyć, że Tyra czeka straszny los.

Źródło: https://gamerant.com/god-of-war-ragnarok-tyr-theory/

Tagi: God of War: Ragnarok Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment