Mafia Definitive Edition już bez zabezpieczeń Denuvo. Gra powinna działać z lepszym frameratem

Gry
1010V
Mafia Definitive Edition już bez zabezpieczeń Denuvo. Gra powinna działać z lepszym frameratem
Bartosz Dawidowski | 24.09.2021, 12:03

Jeśli macie uczulenie na systemy DRM, które niestety często obciążają nasze pecety, to przynoszą dobrą wieść: Mafia Definitive Edition jest już dostępna bez Denuvo.

2K Games zdecydowało się wyrzucić system zabezpieczeń antypirackich z Mafia: Definitive Edition. Chodzi o Denuvo, które nie ma dobrej reputacji. Teraz, bez Denuvo, gra powinna zacząć działać na wielu PC z nieco wyższą płynnością animacji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W wielu testach wykazywano już, że Denuvo ma negatywnie obija się na płynności animacji w grach. Ostatnio głośno było o bardzo złym wpływie Denuvo na działanie Resident Evil. Aktualnie tytułem, który budzi sporo kontrowersji w tej kategorii jest Deathloop. Gracze zarzucają Bethesdzie, że gra serwuje im mikrozacięcia. Deathloop otrzymał już pierwszy patch skupiony na tym aspekcie wizualnym, ale deweloperzy już zapowiedzieli, że będą dalej poprawiać wydajność.

Zachęcam do sprawdzenia testów, jakie w 2019 roku przeprowadzała redakcja DSOGaming. Serwis sprawdził wtedy działanie Assassin's Creed Origins i okazało się, że z Denuvo gra działa zauważalnie gorzej.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Mafia: Edycja Ostateczna.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/2k-games-has-removed-denuvo-from-mafia-definitive-edition/

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper