Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2021 08:43
Perfect Dark
801V

Perfect Dark od The Initiative z dużym wsparciem. Twórcy serii Tomb Raider pomagają przy grze

The Initiative sięgnęło po pomoc dużego i doświadczonego studia. Twórcy jednak nie zamierzają blisko współpracować z innym zespołem Xbox Game Studios – Perfect Dark będzie również rozwijany w Crystal Dynamics.

Perfect Dark (2022) to pierwszy projekt młodego studia Microsoftu. The Initiative zostało ujawnione w 2018 roku i zespół jest prowadzony przez Darrella Gallaghera – byłego szefa Crystal Dynamics. Jest to ciekawa sytuacja biorąc pod uwagę, że to właśnie twórcy serii Tomb Raider będą również rozwijać ekskluzywną grę Microsoftu.

The Initiative nawiązało współpracę z Crystal Dynamics i deweloperzy odpowiedzialni za Marvel's Avengers pomagają przy pełnym reboocie Perfect Dark.

Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę lub wielkie ogłoszenia. Perfect Dark nadal znajduje się na „wczesnym etapie rozwoju”, jednak dodatkowy zespół na pewno przyspieszy przygotowanie gry, która ma być wizytówką Xbox Game Studios. Jak wiadomo Microsoft na przestrzeni lat przejął wiele mocnych zespołów, ale to właśnie The Initiative zostało stworzone i do studia od 2018 roku dołączyło wielu doświadczonych deweloperów.

Źródło: Twitter: TheInitiative

Tagi: Microsoft Perfect Dark (2022) The Initiative