PS5 i XSX|S pojawiły się w USA, więc gracze koczują pod sklepami. Setki fanów w wielkich kolejkach

Gry
2827V
PS5 i XSX|S pojawiły się w USA, więc gracze koczują pod sklepami. Setki fanów w wielkich kolejkach
Wojciech Gruszczyk | 23.09.2021, 20:00

Już wkrótce Sony i Microsoft będą świętować pierwsze urodziny PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, a obie konsole aktualnej generacji są nadal trudne do kupienia w niektórych krajach. Amerykanie ustawiają się w gigantycznych kolejkach, by móc wydać pieniądze na upragniony sprzęt.

Problemy z dostępnością PlayStation 5 i Xboksów Series X|S trwają. Gracze w Polsce mogą kupić konsolę – jedynie trzeba sięgnąć po pakiet z grami lub dodatkowym sprzętem. Na takie oferty nie można liczyć w między innymi Stanach Zjednoczonych, więc gdy Best Buy zapowiedział nową partię urządzeń – zainteresowani zaczęli ustawiać się w kolejkach.

Nie jest to nic nadzwyczajnego w przypadku urządzenia, które akurat debiutuje, ale mówimy tutaj o konsolach, które są na rynku od blisko roku. W listopadzie Sony i Microsoft będą świętować pierwszy rok życia platform, a kupienie urządzeń jest dla wielu graczy nadal niemożliwe.

Fani w Stanach Zjednoczonych ustawiają się w coraz większych kolejkach, które rozpoczęły się na wiele godzin przed otwarciem obiektów. Klienci mają nadzieję, że otrzymają sprzęt, więc spędzają noc przed sklepami.

Warto jednak zwrócić uwagę na ważny szczegół – PS5 i XSX|S debiutowały w czasie pandemii, więc korporacje nie zdecydowały się na sprzedaż fizyczną. Gracze mogli zamówić urządzenia jedynie przez sklepy internetowe i w tej sytuacji klienci musieli walczyć ze skalperami.

To właśnie z tego powodu dzisiejsza oferta Best Buy'a cieszy się tak dużą popularnością – gracze w końcu mają nadzieję, że nie będą mierzyć się z botami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/best-buys-ps5-and-xbox-restocks-currently-have-queues-around-the-block/

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper