Metal Gear Solid 2 z muzyką Hansa Zimmera? Hideo Kojima chciał zatrudnić kompozytora

Gry
778V
Metal Gear Solid 2 z muzyką Hansa Zimmera? Hideo Kojima chciał zatrudnić kompozytora
Wojciech Gruszczyk | 22.09.2021, 19:50

Hideo Kojima chciał, by Hans Zimmer stworzył muzykę do Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Japończyk udał się nawet do kompozytora, ale ten nie chciał pracować przy grze za proponowaną kwotę. Twórca był po prostu za drogi.

W ostatnim artykule Game Developer pojawiła się spora ciekawostka dla fanów serii Metal Gear Solid. Hideo Kojima bardzo chciał, by to Hans Zimmer opracował muzykę do cenionego MGS 2, jednak sam kompozytor odmówił pracy przy wielkim tytule.

Rika Muranaka (producentka) wspomniała, że udała się z Hideo Kojimą do Media Ventures, by nawiązać współpracę z muzykiem, jednak Hans Zimmer nie chciał pracować za proponowaną kwotę – autor soundtraków do wielu cenionych filmów był po prostu za drogi.

„Udaliśmy się do Media Ventures (obecnie znanego jako Remote Control Productions), które jest studiem Hansa Zimmera. Pierwotnie chcieliśmy pozyskać Hansa Zimmera, ale on powiedział „Nie, nie mogę tego zrobić za takie pieniądze” – on jest tak drogi, że to niedorzeczne” – powiedziała

Mierząc się z trudną sytuacją, Hideo Kojima poprosił, by Rika Muranaka dotarła do angielskiego kompozytora, który w tym czasie pracował dla Zimmera – Harry Gregson-Williams był początkującym twórcą, ale zgodził się i rozpoczął w ten sposób wieloletnią współpracę z Hideo Kojimą.

„W ogóle nie brałem pod uwagę robienia gier wideo. Nie sądzę, aby w tamtym czasie wielu filmowców to robiło, więc tak naprawdę nie miałem do tego żadnego przykładu. Nie miałbym na to ochoty, gdyby Hideo sam się do mnie nie zwrócił. [...] W tym czasie byłem pod opieką Hansa Zimmera. Nie odnosił się do tego lekceważąco - ale powiedział: „Uważaj, jesteś tutaj, by spróbować i wypracować drogę do bycia kompozytorem filmowym” – Harry Gregson-Williams

Twórca pracował z Hideo Kojimą, Riką Muranaką, wewnętrznym zespołem Konami oraz kompozytorem Norihiko Hibino, więc nie możemy tutaj mówić o solowej pracy, jednak sytuacja jest naprawdę ciekawa – trudno powiedzieć, jak wyglądałaby seria Metal Gear Solid, gdyby na okładce obok Hideo Kojimy pojawił się Hans Zimmer.

Źródło: https://www.ign.com/articles/hideo-kojima-hans-zimmer-compose-metal-gear-solid-2

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper