Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 15:21
Marvel: Strażnicy Galaktyki
3350V

Marvel: Strażnicy Galaktyki porównywany do Mass Effecta. Zobaczcie gameplay

Pojawiły się kolejne opinie dotyczące Marvel: Strażnicy Galaktyki i sympatycy Marvela muszą wrzucić grę na radar. Tytuł ma nie popełniać błędów produkcji Crystal Dynamics i może zapewnić sporo ekscytujących pojedynków. Zobaczcie nowy gameplay.

Marvel: Strażnicy Galaktyki zadebiutuje pod koniec października, więc wybrane redakcje otrzymały dostęp do fragmentu gry. Jak się okazuje – Eidos Montreal może pozytywnie zaskoczyć, ponieważ nie brakuje bardzo pozytywnych opinii o produkcji.

Tytuł jest „przeciwieństwem Marvel's Avengers” i zapewni rozgrywkę dla jednego gracza, w której nie pojawią się żadne elementy „gry-jako-usługi”. Twórcy przygotowali bardzo liniową kampanię fabularną z rozbudowanymi decyzjami, które mają znacząco wpływać na wydarzenia.

Głównym elementem Marvel: Strażnicy Galaktyki są starcia – autorzy serii Deus Ex skupili się na kontrolowaniu wyłącznie jednej postaci (Star Lorda), ale podczas akcji możemy wydawać polecenia innym członkom zespołu.

Bardzo pozytywne opinie zbiera mechanika „huddle” – w tym wypadku po napełnieniu specjalnego paska, gracz może aktywować specjał, podczas którego bohaterowie na początku zbierają się, wymieniają się kilkoma zdaniami, a następnie protagonista musi wygłosić mowę motywującą. Jest to mini-gra, która pobudzić drużynę do działania.

Redakcja Pushsquare nazwała produkcję „Marvel: Strażnicy Galaktyki to Mass Effect w komiksowej szacie”, a TheGamer uważa, że pozycja oferuje doświadczenie, jakby to Marvel tworzył Mass Effecta z pomocą Uncharted.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/paultassi/2021/09/22/two-hours-with-marvels-guardians-of-the-galaxy---the-good-and-the-bad/
https://www.pushsquare.com/news/2021/09/hands_on_marvels_guardians_of_the_galaxy_is_mass_effect_in_comic_book_clothing
https://www.thegamer.com/guardians-of-the-galaxy-preview/

Tagi: Eidos Montreal Marvel: Strażnicy Galaktyki Square Enix