Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 08:11
Play i UPC
3880V

Play kupił UPC. Gigantyczna transakcja na polskim rynku

Na rodzimym podwórku właśnie doszło do niezwykle ciekawej transakcji. Play potwierdził nabycie 100% akcji UPC Polska. Sytuacja może wpłynąć na wielu Polaków i ma zapewnić „nowe możliwości dla klientów indywidualnych i biznesowych”.

Systematycznie słyszymy o wielkich ruchach na międzynarodowej scenie, dzięki którym jedna korporacja pochłania drugą, a właśnie jesteśmy świadkami podobnego ruchu w Polsce. P4 Sp. z o.o. („P4”), będąca częścią Grupy iliad („iliad”), potwierdziło właśnie podpisanie Umowy Sprzedaży i Nabycia 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o. („UPC”) z UPC Poland Holding B.V.

„UPC jest największą pod względem przychodów spółką Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującą usługi telewizji, szerokopasmowego dostępu do internetu światłowodowego, a także usługi mobilne, dzięki wieloletniej współpracy z Play w modelu MVNO. Ta pozytywna informacja oznacza w praktyce nowe możliwości w obszarze usług konwergentnych dedykowanych klientom indywidualnym oraz biznesowym na polskim rynku”.

P4 musiało sięgnąć głęboko do kieszeni, ponieważ przejęcie UPC kosztowało 7 mld zł. Jak podaje Play – przejęcie UPC wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do realizacji wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe. Korporacja ma długofalowe ambicje, które mają przyczynić się do „transformacji polskiej gospodarki i przyniesie korzyści konsumentom indywidualnym oraz biznesowym”. Użytkownicy mają liczyć na innowacyjne i bardziej kompleksowe oferty.

Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play, skomentował transakcję następującymi słowami:

„Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce."

Kilka słów dodał Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad:

"Nabycie UPC Polska odzwierciedla dążenie Play i iliad, aby inwestować w mobilne oraz szerokopasmowe sieci i usługi nowej generacji. Transakcja ta wiąże się z chęcią przyspieszenia inwestycji w sieć światłowodową i przyczynia się do realizacji długoterminowej ambicji rozwijania ogólnokrajowej łączności w Polsce. Liczymy, że nasze zaangażowanie wpłynie korzystnie na cyfrową transformację polskiej gospodarki i przyniesie korzyści dla konsumentów i przedsiębiorstw, również dzięki nowym kompleksowym ofertom. Z niecierpliwością czekamy na połączenie sił i powitanie pracowników UPC w rodzinie Play i iliad po uzyskaniu wymaganych zgód”

Źródło: https://biuroprasowe.play.pl/aktualnosci/695685/play-nabywa-upc-polska-transakcja-otwiera-nowe-mozliwosci-dla-klientow-indywidualnych-i-biznesowych-na-polskim-rynku

Tagi: Play UPC UPC Polska