Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2021 10:14
Diablo 2
3149V

Diablo 2 Resurrected bez rankingów od premiery. Twórcy potwierdzają czas startu rozgrywek i publikują muzykę

Blizzard opublikował poradnik dotyczący premiery Diablo 2 Resurrected. Studio zdradza dodatkowe informacje o grze, które mogą zainteresować graczy wyczekujących na wielki debiut. Najwidoczniej nie możemy liczyć na fizyczne wydanie produkcji.

Diablo II: Resurrected zadebiutuje już jutro, więc Blizzard przedstawił dodatkowe informacje dotyczące premiery. Firma opublikowała takie podstawy, jak instrukcję instalacji, ale w artykule nie brakuje także szczegółów, które zainteresują wielu graczy.

Diablo 2 Resurrected wystartuje we wszystkich regionach w tym samym czasie, więc jednocześnie produkcja będzie dostępna na całym świecie – gracze rozpoczną walkę z demonami 23 września o godzinie 17:00. Znając realia: przygotujcie się na zmagania z... Serwerami. Każda gra Blizzarda mierzy się z dużym problemem związanym z infrastrukturą w dniu premiery i pewnie w tym wypadku nie będzie inaczej.

Deweloperzy wspomnieli również o braku rankingowej rozgrywki:

„Pytanie: Kiedy zostaną wprowadzone rankingi?

Odpowiedź: Planujemy to zrobić jakiś czas po premierze. Wkrótce podamy bardziej wyczerpujące informacje na ten temat”.

Diablo 2 start rozgywek

W przypadku konsol Sony oraz Microsoftu niezbędne do zabawy sieciowej będzie PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold, ale co ciekawe – gracze na PC będą mogli przenieść swoją rozgrywkę z Diablo 2:


„P: Czy będzie możliwe załadowanie zapisanego pliku z rozgrywką z klasycznego Diablo II w Diablo II: Resurrected?

O: Gracze będą mogli importować lokalne pliki zapisu na PC z oryginalnego Diablo II do Diablo II: Resurrected. Silnik gry jest dokładnie taki sam, dlatego lokalne pliki zapisu będą obsługiwane przez grę, lecz trzeba je będzie skopiować ręcznie. Pliki te (zarówno nowo stworzone, jak i skopiowane z Diablo II) będą się jednak różnić od plików zapisu przechowywanych w sieci. Battle.net w swoim obecnym kształcie bardzo różni się od tego z czasów Diablo II. Aby móc cieszyć się współczesnymi funkcjami sieciowymi, na przykład zapraszaniem znajomych i lepszymi zabezpieczeniami, gracze będą musieli stworzyć nową postać online.”

Diablo 2 Resurrected będzie dostępne w polskiej wersji językowej, ale warto podkreślić, że Blizzard nie planuje fizycznej edycji – gra jest określana przez studio jako „wyłącznie produkt cyfrowy”. Tytuł nawet w trakcie rozgrywki offline wymaga czasami połączenia sieciowego:

„Do pobrania klienta gry wymagane jest połączenie z Internetem. Tryb dla jednego gracza może być rozgrywany offline, ale połączenie z Internetem będzie wymagane od czasu do czasu w celu przeprowadzenia okresowych aktualizacji i sprawdzenia autentyczności.”

Na deser studio opublikowało trzy odświeżone utwory z Diablo 2 – są to remixy przygotowane przez Josha Cartera. Sprawdźcie również efektowny zwiastun Diablo 2 Resurrected oraz zobaczcie reklamę z gwiazdą MCU.

Źródło: https://news.blizzard.com/pl-pl/diablo2/23725471/diablo-ii-resurrected-przewodnik-premierowy

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected