Iza Łęcka Iza Łęcka 21.09.2021 07:40
Star Wars od Quantic Dream z konkretami
1235V

Star Wars od Quantic Dream z konkretami. Kolejne źródło potwierdza powstawanie gry

Quantic Dream faktycznie rozwija produkcję w uniwersum Gwiezdnych wojen. Nowy projekt nie będzie jednak klasyczną grą studia odznaczającą się rozbudowaną narracją – Star Wars od autorów Detroit: Become Human najpewniej zaoferuje znacznie więcej akcji niż poprzednie propozycje.

Wiadomość o nowym projekcie zespołu, na czele którego stoi David Cage, przed kilkoma dniami poruszyła niemal całą branżę. Tom Henderson oraz Gautoz (francuski YouTuber) otrzymali informacje dotyczące nowej gry Star Wars, które obecnie potwierdza redakcja Kotaku. Ethan Gach dołącza do osób zaznajomionych z pracami Quantic Dream, zdradził następne szczegóły, jednak podchodzi do wszelkich wiadomości z dystansem.

„W zeszłym tygodniu zaczęły krążyć doniesienia, że deweloper Detroit: Become Human, Quantic Dream, pracuje nad nowym, nieprawdopodobnym projektem: grą z serii Star Wars. Choć Kotaku nie może obecnie potwierdzić, czy jest to w 100% prawda, słyszeliśmy coś podobnego z niezależnego źródła znającego plany studia”.

Kotaku potwierdziło wcześniejsze doniesienia – po wygaśnięciu umowy na wyłączność z Sony, Quantic Dream najpewniej doszło do porozumienia z Disneyem. Gra powstaje od około 18 miesięcy, jednak nie będzie to klasyczna produkcja tego studia, do której zdążyliśmy już przywyknąć:

„Zamiast tego, gra będzie posiadała bardziej tradycyjną rozgrywkę akcji, a być może nawet otwarty świat i elementy multiplayer”.

Gach dowiedział się od dwóch byłych pracowników, że studio mierzyło się ze sporymi trudnościami podczas rozwijania pierwszych elementów pozycji, bowiem „autorski silnik gry Quantic Dream i narzędzia deweloperskie są przestarzałe i nie są dobrze przystosowane do tworzenia gier bardziej zorientowanych na akcję i eksplorację”.

Podobno nie wszyscy deweloperzy byli zadowoleni ze znaczących zmian w zespole, gdyż część specjalistów nadal dążyło do rozwijania produkcji bazujących na narracji, tymczasem Star Wars ma skupiać się na akcji, co doprowadziło do „pewnych wewnętrznych konfliktów”.

Źródło: https://kotaku.com/what-we-ve-heard-about-a-quantic-dream-star-wars-game-1847708431

Tagi: Gwiezdne Wojny Quantic Dream Star Wars